Člověk jménem Dave

Originální název: A Man Named Dave

Columbus - 2001
ISBN: 80-7249-070-2

Columbus (2001) 80-7249-070-2 322

Jméno Dave Pelzer se dnes už stalo pojmem nejen ve Spojených státech, ale bezmála po celém světě. Jeho autobiografické knihy (obě česky vyšly v našem nakladatelství) Dítě zvané "To" a Ztracený chlapec se okamžitě vyhouply na špici žebříčku bestsellerů. V otřesných a do posledního slova pravdivých výpovědích se v nich autor svěřuje s příběhem svého hrozného dětství, kdy byl téměř k smrti utýrán svou psychopatickou matkou. Avšak ani poté, co jí byl soudně odebrán a konečně směl začít žít jako lidská bytost, nebyl ještě všemu konec. Dave se cítil poznamenán, vykořeněn a dezorientován. Celé roky mu trvalo, než se jako dospívající a posléze dospělý mladý muž dokázal vyrovnat jak se vztahem ke své matce, tak ke svému umírajícímu otci. V nejnovější knize Davea Pelzera se dočtete o nelehkém hledání vlastního místa v životě, o manželských potížích i o narození jeho syna. Je to příběh o neustávajícm boji, o budování kariéry, o konfliktech i o pevném přátelství. Dave nakonec pouta svých strašlivých zkušeností zpřetrhal, zatímco se učil věcem zdánlivě nejprostším - věřit, doufat, milovat a žít. (Založil/a: Rakohammas)

Dave Pelzer Dave Pelzer
*29.12.1960

Pim
  15. 1. 2014, 8:03
Takže jsem přečetla i třetí část Davidova života. Dospělost, osamostatnění. I tady si ještě leccos musí přetrpět, minulost je stále přítomna. Jsem ráda za závěr a přeji mu hodně štěstí.
Vercinka.
  3. 10. 2012, 8:53
Posledni kniha Davida o svem zivote. Moc se mi libilo zakonceni teto knihy - nic vas nemuze odradit od toho byt stastny a zit zivot jaky chcete. Dave i pres vsechny prekazky ve svem zivote zije a je stastny. Nade vse miluje sveho syna a nasel i zenu, kterou miluje.