Oscar Wilde: Vraždy za svitu svíček

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Domino - 2011
ISBN: 978-80-7303-671-3

Domino (2011) 978-80-7303-671-3 288

Londýn, 1889. Oscar Wilde, oslavovaný básník, dramatik a velký vypravěč, je literární senzací svého věku. Celá Evropa mu leží u nohou. Když však nalezne zohavené tělo šestnáctiletého chlapce, bizarně naaranžované v pokoji zalitém pouze světlem svíček, rozhodne se vraždu objasnit.
Za pomoci spisovatelských kolegů Roberta Sherarda a Arthura C. Doylea se pouští do rozplétání záhadných okolností smrti nešťastného hocha. Díky své slávě a výřečnosti dokáže proniknout do nejrůznějších míst, jaká jen může viktoriánský Londýn nabídnout: honosných salónů pro nejvyšší společnost, do bohémských ateliérů i do brlohů, kde přebývají velmi pochybné existence. Avšak dříve, než se pátrání dobere nějakých jasných výsledků, vrah sprovodí ze světa další oběť a dá najevo, že ve svém hrůzném počínání hodlá pokračovat…
Oscar Wilde a vraždy za svitu svíček je napínavý detektivní příběh, v němž paralelně poznáváme i skrytý svět Oscara Wildea – jeho složité manželství i neobvyklé přátelské vztahy s významnými osobnostmi té doby. Na každém kroku nás pochopitelně provází proslulý Wildeův břitký humor a sarkasmus, a tak lze říct, že svižný a překvapivý závěr je už jen třešinkou na dortu. (Založil/a: Vishmorth)

Anael
  31. 8. 2012, 18:37
Úžasné, famózní odhalení a skvěle napsáno. Ode mě 100%. Dlouho jsem se tak zaujatě neponořila do knihy, kterou bych hltala jedním dechem. Oscar Wilde jako vyšetřoval je super :)
Noctua
  16. 7. 2012, 12:59
Líbilo :-) Chlílemi jsem měla dokonce pocit, jako by knihu napsal sám pan Wilde, tak mi jeho povídání připadalo známé a věrohodné. Vypravěčský styl G. Brandretha je příjemně anglický, zdvořilý a navzdory popisovaným vraždám i - pozitivní. Líbila se mi atmosféra londýnských klubů a bytů, ve kterých se za těžkými závěsy a s gentlemanským úsměvem na tváři páchaly nestoudné a neodpustitelné hříchy. Samotná zápletka několika vražd je dostateně zapletená, takže jsem na konci byla velmi překvapená. Ale uvědomuji si, že jsem knihu nepřečetla s pocitem "jak to asi dopadne", ale s potřebou si co nejvíc užít noblesu pana Wilda. Těším se na další díl z této řady, který by měl vyjít 3.10.2012 (Oscar Wilde a Kruh smrti).