Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Oscar Wilde: Vraždy za svitu svíček

86%
4 14
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Oscar Wilde: Vraždy za svitu svíček
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Nejnovější vydání:
Domino - 2011
ISBN: 978-80-7303-671-3
Počet stránek: 288
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 5x v oblíbených
v přečtených 14x v přečtených
v knihovně 10x v knihovně
k přečtení 22x k přečtení
právě čte 2x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Domino (2011) 978-80-7303-671-3 288

Londýn, 1889. Oscar Wilde, oslavovaný básník, dramatik a velký vypravěč, je literární senzací svého věku. Celá Evropa mu leží u nohou. Když však nalezne zohavené tělo šestnáctiletého chlapce, bizarně naaranžované v pokoji zalitém pouze světlem svíček, rozhodne se vraždu objasnit.
Za pomoci spisovatelských kolegů Roberta Sherarda a Arthura C. Doylea se pouští do rozplétání záhadných okolností smrti nešťastného hocha. Díky své slávě a výřečnosti dokáže proniknout do nejrůznějších míst, jaká jen může viktoriánský Londýn nabídnout: honosných salónů pro nejvyšší společnost, do bohémských ateliérů i do brlohů, kde přebývají velmi pochybné existence. Avšak dříve, než se pátrání dobere nějakých jasných výsledků, vrah sprovodí ze světa další oběť a dá najevo, že ve svém hrůzném počínání hodlá pokračovat…
Oscar Wilde a vraždy za svitu svíček je napínavý detektivní příběh, v němž paralelně poznáváme i skrytý svět Oscara Wildea – jeho složité manželství i neobvyklé přátelské vztahy s významnými osobnostmi té doby. Na každém kroku nás pochopitelně provází proslulý Wildeův břitký humor a sarkasmus, a tak lze říct, že svižný a překvapivý závěr je už jen třešinkou na dortu. (Založil/a: Vishmorth)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Anael
100% 100% 100% 100% 100%
  31. 8. 2012, 18:37
Úžasné, famózní odhalení a skvěle napsáno. Ode mě 100%. Dlouho jsem se tak zaujatě neponořila do knihy, kterou bych hltala jedním dechem. Oscar Wilde jako vyšetřoval je super :)
Noctua
100% 100% 100% 100% 100%
  16. 7. 2012, 12:59
Líbilo :-) Chlílemi jsem měla dokonce pocit, jako by knihu napsal sám pan Wilde, tak mi jeho povídání připadalo známé a věrohodné. Vypravěčský styl G. Brandretha je příjemně anglický, zdvořilý a navzdory popisovaným vraždám i - pozitivní. Líbila se mi atmosféra londýnských klubů a bytů, ve kterých se za těžkými závěsy a s gentlemanským úsměvem na tváři páchaly nestoudné a neodpustitelné hříchy. Samotná zápletka několika vražd je dostateně zapletená, takže jsem na konci byla velmi překvapená. Ale uvědomuji si, že jsem knihu nepřečetla s pocitem "jak to asi dopadne", ale s potřebou si co nejvíc užít noblesu pana Wilda. Těším se na další díl z této řady, který by měl vyjít 3.10.2012 (Oscar Wilde a Kruh smrti).