Věk zázraků

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Jota - 2012
ISBN: 978-80-7462-014-0

Jota (2012) 978-80-7462-014-0 272

Apokalyptický příběh očima jedenáctileté dívky, která se jednoho rána vzbudí a zjistí, že svět se začal zpomalovat. A dny se prodlužují a prodlužují…

Téma románu je pozoruhodně aktuální ve světle událostí, které se odehrály v Japonsku. Nyní víme, že mohutné zemětřesení, jež zemí otřáslo 11. března 2011, posunulo planetu o několik palců z její osy, čímž se pozemský den o zlomek sekundy zkrátil.

V románu Věk zázraků nastane opačný efekt. Rotace Země se zpomaluje a dny se dlouží, zprvu o šest minut, pak o dvanáct, potom o čtyřiadvacet. Když se tento jev – známý jako „zpomalování“ – ustálí, dny se prodlužují na osmačtyřicet hodin, gravitace slábne, ptáci přestávají létat a astronauti se ocitají bez pomoci daleko od Země. (Založil/a: al-ma)

Magyana
  9. 11. 2016, 21:20
Kniha o tom, kterak to se Zemí jde do kopru.
To není spoiler, je to fakt, který se dočtete už v anotaci.
Nečekejte nějakou dechberoucí akci, naopak. Zpomalování Země a všechny změny z toho plynoucí vidíte očima dívky, která chodí do školy, připadá si osamělá a nikdo s ní nekamarádí. Její osobní problémy jsou vlastně skoro stejně důležité jako problémy světa. Je štěstí, že to není hysterická ufňukaná slečinka, ale dívka, která bere věci tak, jak jsou. Postupně popisuje, jak se lidé snažili stále se zhoršujícím změnám přizpůsobit nebo vzepřít a k čemu to vedlo. Vyprávění je zaplaťpánbu bez jakéhokoli patosu, bez výkřiků typu "Já věřím v Ameriku!", plyne stálým tempem. Všechny zvraty se stanou plynule, jako by se nechumelilo - a ono se přitom hodně chumelí.
Není to veselá kniha.
Ale nesporně je to hodně zajímavá prvotina.
MasakTeritory
  3. 1. 2015, 11:39
Byl jsem zvedav na tuto knizku.Popis v obchode me zaujal natolik ze jsem nevahal a koupil.
Bohuzel knizka me zklamala.Bylo to divne, nezabavne, a do precteni jsem se musel nutit.
Po precteni ve me zustalo jen par vzpominek a predstav ktere jsem u cteni mel a to je tak vse.
pischkotek
  15. 6. 2014, 22:46
Zvláštní..depresivní..definitivní..dlouho jsem nečetla něco tak skličujícího..ale zas to člověku dá pocit, že ne vše je samozřejmost..