500

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Fortuna Libri - 2012
ISBN: 978-80-7321-632-0

Fortuna Libri (2012) 978-80-7321-632-0 320

Příběh ďáblova advokáta. Hrdinou románu je Mike Ford, student práv na Harvardu, se po absolutoriu nechá naverbovat k vyhlášené reklamní a konzultační firmě ve Washingtonu D. C. Pod patronát si ho vezme sám zakladatel firmy, mocný muž s kontakty na nejdůležitější lidi v zemi. Mikeovi netrvá dlouho, než zjistí, že za pohádkový džob musí zaplatit vysokou cenu – upsat svou duši ďáblu. (Založil/a: al-ma)

Mariana.
  6. 8. 2012, 12:29
Poměrně zdařilá knižní adaptace. Nehledala bych tam hloubku, ale čte se velice dobře, rychle a autor čtenáře nenechává moc dlouhou dobu v klidu. Quirk mixoval nápoj z napětí, svádění čtenáře na scestí, vnitřních kontrastů hlavní osoby. Kluk ze zlodějského prostředí se vypracuje až nahoru a vystuduje Harvard. Mike se v honičce s těmi á la "nejmocnějšími z Washingtonu" inspiruje tím, co se naučil v dětství mezi zloději. Zlodějské triky pokládám v knížce zasazené do tohoto prostředí jako naprosto top.. Navíc jsou překvapivé a mírně řečeno zajímavé :). Nikdy by mě nenapadla metoda "ztracené černošky" a další.. Autor uvažuje výborně, navíc dějová linka Mikova otce je dost propracovaná. Co se konce knihy týče (Wiki poznámka: POZOR, text NEobsahuje rozuzlení příběhu, nejsme v Afganistánu) patos, pro mě hrůza. Proto jen 4 hvězdičky. Každopádně milovníkům napětí, přemýšlení, potažmo Ludluma doporučuji vřele k přečtení. I když.. Ludlum bývá ještě o něco zamotanější a pro mě o něco zábavnější a přemýšlivější. Dávám 75%.

---------------------

Poznámka nakonec: //na debut perfektní //.. Autor praxi v časopise The Atlantik a psaní článků o zločinu zužitkoval velmi dobře.
blaufik
  4. 7. 2016, 21:24
Pro mne celkem zklamání. První půlku jsem opravdu protrpěla a přemlouvala se, abych knihu neodložila. Druhá půlka už byla něco jiného. Konečně nějaká akce, napětí. Příběh se pro mne stal čtivějším, začal mě bavit a dočetla jsem během jednoho dne. Celkově jsem od knihy čekala něco jiného.