Všechno je jinak

Všechno je jinak

Podtitul: Co nám neřekli o důchodech, euru a budoucnosti

Originální název: Všechno je jinak
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Grada - 2011
ISBN: 978-80-247-4207-6

Grada (2011) 978-80-247-4207-6 224

Co když je všechno jinak, než se na první pohled zdá? Ve společnosti roste napětí. Nepokoje se šíří Evropou. Jedna krize střídá druhou. Možná se blíží kolaps eurozóny. Jak to skončí? Vstupujeme do nové éry? Dá se snad v takové chvíli spoléhat na to, že se o nás postará stát? Myslíte na stáří, ale nevíte, jak v tak zvláštní době investovat bezpečně? Známí ekonomové Vladimír Pikora a Markéta Šichtařová na tyto otázky odpovídají způsobem srozumitelným každému laikovi. Boří jeden mýtus za druhým, odmaskovávají nekompetentní politiky, odhalují, co nás čeká. Nabízejí řešení, jak se o sebe a svůj důchod postarat a jak investovat bezpečně. Ale pokud čekáte nudu a nesrozumitelný odborný text, nedočkáte se. Taková kniha o ekonomice tu totiž ještě nebyla! Nerozčílí vás - spíš vám zvedne náladu před nedělním obědem. (Založil/a: yarghoul)

Vladimír Pikora Vladimír Pikora
*03.08.1977

Markéta Šichtařová Markéta Šichtařová
*29.10.1976

haluma
  18. 10. 2012, 22:40
Ani nevím, proč jsem si tuto knihu koupil. O ekonomii se nezajímám a ve svých 27 letech opravdu nijak zásadně neřeším, jak přežiju důchodový věk a který pilíř si vyberu. Přesto mě tato kniha nadchla a zhltal jsem ji za 3 dny. Autoři přiznávají, že nemají patent na rozum a nabízí svůj pohled na krizi v eurozóně, na to jak jednotlivé státy ke krizi přišly, na novou důchodovou reformu a na to, jaké máme možnosti spoření a investice. Vše popsáno tak, aby to pochopil i ekonomický blb jako já a navíc vše prokládáno velmi vtipnýma historkama ze života. Děkuji autorům, že ve mně probudili zájem o ekonomickou problematiku a na novou knihu se velmi těším.
Limeta
  19. 9. 2013, 18:57
Obsah a fakta jsou velmi zajímavé, ale forma mne velmi zklamala. Oceňuji, že se autoři snaží podat ekonomii lidovým způsob, ale výsledek je dle mého názoru trochu paskvil. Určitě nelituji, že jsem si knihu přečetla, dozvěděla jsem se mnoho zajímavých informací, ale musím říci, že při některých historkách a vtipech jsem obracela oči v sloup, jelikož mi přišli poněkud trapné a mnohdy velmi nepatřičné:-(