Návrat mladého prince

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Garamond - 2012
ISBN: 978-80-7407-142-3

Garamond (2012) 978-80-7407-142-3 140

Malý princ se tentokrát vrací na Zem jako náctiletý chlapec, aby se tu setkal se svým přítelem, letcem. Nesmělého mladíka v pusté krajině argentinské Patagonie však objeví jiný muž, kterého by ani ve snu nenapadlo, že se jedná o postavu ze slavné knihy Antoina Saint-Exupéryho. Při cestě automobilem opuštěnou krajinou se pomalu dozvídá důvody, které mladíka přivedly zpátky na Zem, a snaží se mu odpovídat na jeho opět nevyzpytatelné, nevinné dotazy. Kniha Návrat mladého prince je o lásce, pochopení, lidských hodnotách, o tom, jak je těžké si při dospívání uchovat dětskou nevinnost. Autor se snaží oslovit nejen mladou generaci, ale i dospělé, kteří již zapomněli, v čem se ukrývá to pravé štěstí. (Založil/a: Semot)

Dolinka
  2. 1. 2015, 16:41
Myšlenky obsažené v této knize se mi líbily, kniha se četla sama a ačkoliv je přečtená za jeden, dva večery, člověk nad ní musí ještě chvilku přemýšlet. Klasickému Malému princi se sice zdaleka nevyrovná, ale za špatnou ji nepovažuji. Co mi vadilo je zaplétání boha do děje. To se mi do tohoto příběhu vůbec nehodí.