Popsání pozoruhodností Egypta

Popsání pozoruhodností Egypta

Podtitul: Kniha okrsků a památek v Egyptě, v Káhiře i v údolí Nilu a zprávy, které se jich týkají

Originální název: al-Chitat

Academia - 2012
ISBN: 978-80-200-2075-8

Academia (2012) 978-80-200-2075-8 446

Dílo nazvané Okrsky (al-Chitat) historika a literáta, šajcha Taqíjuddína Ahmada al-Maqrízího (1364–1442) představuje jeden z klíčových pramenných textů k poznání středověkého (mamlúckého) Egypta včetně jeho bohatých a fascinujících reálií.

V tomto rozsahem monumentálním a obsahově pestrém encyklopedickém spise před námi postupně ožívají jednotlivé části země, tradičně pokládané za živoucí srdce arabského světa, stejně jako tamní památky, to vše prokládané četnými historickými, etnografickými, ale i zcela legendárními vsuvkami. (Založil/a: al-ma)

Myrddin33
  20. 5. 2013, 23:40
Myslím, že tahle kniha je velmi zajímavým a poučným dílem. Překladateli Bronislavu Ostřanskému se povedlo knihu skvěle přeložit a z toho rozsahem obrovského díla sestavit knihu z velmi zajímavých částí pro dnešního čtenáře. V knize jsem nalezl mnoho zajímavostí, dokonce mne i několikrát rozesmála. Určitě doporučuji k prostudování těm, kteří se zajímají hlouběji o dějiny Egypta.