Originální název: The Famous Five, Five Go Off In A Caravan

ISBN: 978-80-00-02074-7

Albatros (2009) 978-80-00-02074-7 176
Egmont (1997)
Egmont (1993) 80-85817-04-7 176

Julián, Dick, George, Anna a pes Tim tráví každé léto spolu. Tyhle prázdniny ale chtějí strávit jinde než v Kirrinu, a chtěli by se o všechno postarat sami, nemít nad sebou žádný dohled. Proč nežít aspoň nějaký týden jako cirkusáci, kteří se utábořili nedaleko městečka? Děti jsou cirkusem nadšené, spřátelí se s klukem Nobbym, co umí metat kozelce, a jeho šimpanzem Pongem, i když se na ně jeho strýc klaun nevrle utrhuje při každé příležitosti a děti se mu vůbec nelíbí. Rodičům se podaří pronajmout dvě maringotky, koně maringotky vyvezou nahoru do kopců a děti si mohou v kopcích nerušeně užívat svobody. Ale opravdu nerušeně? Dlouhán akrobat Ludva a ani klaun Dan je nenechávají na pokoji, slídí kolem maringotky, a dokonce chtějí otrávit Tima! Co kolem maringotky pohledávají? (Založil/a: Rakohammas)

Enid Blyton Enid Blyton
*08.08.1897 - †18.11.1968

Nantong
  12. 2. 2013, 21:39
Jako dítě jsem četla snad všechny díly Správné pětky, vždycky se mi líbily - bylo to čtení na jeden, maximálně dva dny :)
Tumbik
  21. 12. 2015, 16:11
Tohle je jeden z mých absolutně nejoblíbenějších dílů z této série - velmi originální nápad. Při čtení jsem si připadal jako kdybych tam byl s nimi. Geniální dětská knížka. :) 100%
dalin12
  23. 2. 2014, 8:04
Tento díl miluji a je můj nej a byla to první kniha od Enid Blytonové,kterou jsem čet.Moc mě zaujala a určitě dávám 5 hvězd !!!!!!!!!!!!