Originální název: The Twins at St. Clare's

Egmont - 1997
ISBN: 80-7186-166-9

Egmont (1997) 80-7186-166-9 140
Egmont (1993) 140

První kniha série Holky z internátu.

Podařená dvojčata. To jsou Patricie a Isabela O´Sullivanovy, dvě k nerozeznání si podobné sestry. Říká se jim také O´Sullivanova dvojčata . Internátní škola, kterou Pat a Isabela navštěvovaly, je jen do čtrnácti let. Proto je rodiče přihlásí do nové školy, St Clare. Ale dvojčata se bouří, do St Clare za žádnou cenu nechtějí. Rozhodnutí rodičů se jim ale změnit nepodaří, a tak začátkem semestru odjíždějí do nové, už předem nenáviděné školy. Jak to s nimi dopadne? Dokážou se sžít s novými spolužačkami? Podaří se jim přizpůsobit nároků, nových učitelek? To všechno se dozvíte, když si přečtete tuto knížku. (Založil/a: Rakohammas)

Enid Blyton Enid Blyton
*08.08.1897 - †18.11.1968

Tiwala
  1. 10. 2012, 22:54
Perfektní a čtivá kniha, ke které bych se nestyděla vrátit se i teď. Všechny díly jsem četla asi 6x. První a poslední byly těmi nejlepšími.
VerenaLord
  29. 1. 2013, 12:16
Další ze skvělých sérií spisovatelky Byton! Rozhodně její náměty jsou velice blízké dětským duším;) Příběh je jednoduchý a přesto velmi čitelný, dětem se líbí a nelze vytknout nějaké prohřešky.
psychoklara
  15. 4. 2014, 13:07
Dobrodružství života v internátní škole by si asi málokteré české dítě dokázalo představit, nebýt knih o Dvojčatech od Enid Blytonové. Pro dívky od 9 do 12 let je tato kniha skvělá volba.
Janinnaa
  26. 1. 2011, 8:50
Když jsem tuhle kouzelnou sérii knih od Enid Blyntonové poprvé objevila v knihovně asi ve 12ti letech, každou z nich jsem přečetla jedním hltem a to jsem nebyla a ani nyní se nepovažuji za nijak zvlášť vášnivého čtěnáře, ačkoliv knihy miluju, ale málokdy se na ně najde tolik času. Zkrátka - nejoblíbenější knihy mého dětství! Palec nahoru paní Blyton!
Monika Houšková
  17. 6. 2016, 14:10
Knížky o dvojčatech jsem dostala někdy na druhém stupni základky a všechny díly přečetla nesčetněkrát. Děsně jsem se těšila, jaké to bude, jestli taky jednou budu na střední a na intru, o čemž ty knihy jsou.
MaLim
  13. 11. 2012, 17:56
Když jsem byla malá, tak jsem knížky z téhle série doslova hltala a přála si taky být na takovém internátě. Na intru jsem pak byla, ale vůbec to takové nebylo:-). Moc fajn knížky pro menší!!!
JennyHcz
  12. 5. 2010, 21:23
Jednoduché dílko pro dospívající dívky kolem 12-15 roku. Velmi čtivé a zábavné. Snaha o ponaučení a čestnost v každé situaci je přímo drtivá. Četla jsem jako 14 holka a nedávno jen tak pro osvěžení. Celkové hodnocení - pro děvčata 100 %, pro dospělé 55 %. I když přeci jen jde o dílko trošku nemoderní - žádné mobily a internetu tu nehledejte.