Originální název: The O'Sullivan Twins

Egmont - 1997
ISBN: 80-7186-167-7

Egmont (1997) 80-7186-167-7 136
Egmont (1993) 8071345008 136

Druhá kniha série Holky z internátu.

Dvojčata Pat a Isabela se po prázdninách opět vracejí do školy. V prvním dílu nazvaném "Podařená dvojčata" jsme byli svědky jejich příchodu na novou školu. Co nového přinese druhý semestr na St Clare? I tentokrát je čekají nové spolužačky - jedna z nich je dokonce jejich rozmazlená sestřenice Alison. Čeká je však také spousta problémů a záhad, které bude třeba vyřešit. Například, kdo prozradil Mam´zelle tajný půlnoční večírek? A kdo se snaží provádět Pat ty nejhorší naschvály? Aby bylo všecno ještě daleko zamotanější, vypukne v St Clare nečekaně požár! Jak to všechno dopadne? To se dozvíte, když si přečtete tuto knížku. (Založil/a: Rakohammas)

Enid Blyton Enid Blyton
*08.08.1897 - †18.11.1968

Tiwala
  30. 9. 2012, 22:56
Taky jedna z knižních sérií, které neodvratně patří mému dospívání. Bavila jsem se u toho jako mladší a myslím, že bych se bavila i ted.
VerenaLord
  29. 1. 2013, 12:17
Výborná část série, holky z internátu jsou prostě inspirací mladých dívek, i když spíš tedy dětem. Příběhy jsou hezké a skrývají určité morální ponaučení, což se dá zcela jistě ocenit.
VerenaLord
  29. 1. 2013, 12:10
Další ze série, kterou jsem četla ve svém bouřlivém a vzpurném dětství :D Myslím, že by mě knihy zaujaly i nyní po tolika letech.
Basta1912
  20. 1. 2014, 20:57
Knižní série mého dětství. Je fajn se do ní znovu začíst i teď a zavzpomínat na příjemné bezstarostné období, kdy je největším problémem esej pro Mam'zele :D