Originální název: Summer Term at St. Clare's

Egmont - 2001
ISBN: 80-7186-655-5

Egmont (2001) 80-7186-655-5 141
Egmont (1997) 80-7186-172-3 141

Třetí kniha série Holky z internátu.

Dvojčata Pat a Isabela O´Sullivanovy se po velikonočních prázdninách vracejí opět do St Clare. I tentokrát je ve škole kromě starých kamarádek čekají nové spolužačky - uličnická Roberta, zvaná Bobby, tajuplná Španělka Carlotta, bohatá Američanka Sadie, falešná a neupřímná Prudence i tichá a ze všech nejmladší Pamela. A i tentokrát je školní semestr plný vzrušujících událostí. Ten povyk, když Bobby pustí při hodině francouzštiny z akvária žábu! Nebo když při vyučování ve třídě kvílí sušenka! A jak dopadne tenisový turnaj? Podaří se zachránit Sadii, kterou unesli? To všechno a mnoho dalších zábavných i napínavých příhod si přečtete v této knížce. (Založil/a: Rakohammas)

Enid Blyton Enid Blyton
*08.08.1897 - †18.11.1968

Tiwala
  1. 10. 2012, 22:57
Tento mě bavil asi nejméně, přesto se jedná pořád o velice zdařilou a vtipnou knihu, kterou si chci přečíst ještě alespoň jednou.
VerenaLord
  29. 1. 2013, 12:18
Další díl série je opět velmi zdařilý, příběh jednoduchý a znovu velmi čtivý. Tolik podobnosti s životem každé dospívající slečny je skoro až nadpřirozené;)
VerenaLord
  29. 1. 2013, 12:13
Těžko hodnotit, která z knih série byla lepší a která horší. Podle mě to nelze objektivně říci, protože každý díl přináší něco nového. Opět velmi čtivý příběh s napínavou zápletkou.