Písař

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Motto - 2011
ISBN: 978-80-7246-528-6

Motto (2011) 978-80-7246-528-6 456

Podivuhodný příběh anglické dívky Joan, která tak bažila po vzdělání a po jiné životní roli, než jaká byla v 9. století ženě určena, že se rozhodla vystupovat jako muž. Její převlek byl úspěšný a životní dráha, spojená se vzděláním ve slavných klášterech, ji nakonec vynesla až na papežský stolec. Příběh pozdějšího papeže Jana VIII. vidí autor očima jejího nejbližšího druha od dětských let, písaře Martina, který byl po léta jejím důvěrníkem a nakonec i milencem. Vláda Jana VIII. byla úspěšná a jeho činnost směřovala ke sjednocení západní a východní církve. Bohužel netrvala dlouho… Joanino pohlaví nakonec vyšlo najevo tím nejskandálnějším způsobem a jméno papeže Jana VIII. bylo navždy vymazáno z dějin církve… (Založil/a: Artep524)

Artep524
  7. 7. 2012, 14:19
Prvních asi sto padesát stran jsem přečetla téměř jedním dechem. Nicméně později, kdy autor stále líčí putování hlavních postav nebo kdo zrovna v tom obdobím byl papežem, králem...jsem se začala nudit. Knihu, která mapuje život dvou hlavních postav jsem dočetla jen proto, že jsem byla zvědavá jak obě skončí.