Sedmero tajemství

Originální název: Seven for a Secret

Knižní klub - 2001
ISBN: 80-242-0470-3

Knižní klub (2001) 80-242-0470-3 368

Frederika vyrůstá jen s matkou v pochmurné domácnosti, ve stínu panského domu, který kdysi patříval její rodině. Otce, jenž od nich odešel, když byla malá, si vůbec nepamatuje a maminka o něm mlčí. Její život se promění jako mávnutím kouzelného proutku, když se jí po maminčině smrti ujímá hodná a laskavá teta Sofie. Frederika si v novém prostředí nachází dvě přítelkyně, tichou a mírnou Rachel a výbušnou krasavici Tamaryšku. Pomalu se seznamuje i s ostatními obyvateli městečka Harper’s Green a za jejich osudy tuší mnohá tajemství. Seznamuje se také s Tamaryščiným bratrem Crispinem. Mladý muž ji zajímá víc, než je ochotna si přiznat. A také její kamarádky se dostávají do víru lásky. Tamaryška se zamiluje do šarmantního Gastona, Rachel se nechává okouzlit sympatickým Danielem. Jenomže nic není tak jednoduché, jak by si děvčata přála…Zlo spáchané před mnoha lety se vynořuje z hlubin zapomnění, dávná tajemství vydávají svá svědectví. A Frederika se vydává na dlouhou cestu na Caskerův ostrov v Tichomoří, kde žije její otec.
Pomaloučku polehoučku rozmotává před námi autorka jedno tajemství po druhém, udržuje nás v napětí, odkrývá kořeny zla a dovádí nás až k překvapivému rozuzlení, na jehož konci nás čeká happy end. (Založil/a: Varden)