Originální název: Claudine at St. Clare's

Egmont - 1997

Egmont (1997) 158
Egmont (1994) 80-85817-36-5 160

Pátá kniha série Holky z internátu.

Pátá kniha je opět plná žhavých zápletek. Tentokrát je Pat a Isabela ve 4. ročníku. Jsou tu další nové dívky: neteř prof. francoužtiny Mamzelle - Claudine, dcera nové hospodářky Eilleen a rozmazlený snob Angela. Francouzska Claudine se stane oblíbená, i když nemá - jak děvčata říkají - smysl pro čest. Díky ní prožívají učitelé opravdu "horké chvilky", ale to, co vyvedla při půlnočním pikniku 4. ročníku, všem vyrazilo dech: zamkla hospodářku ve skladišti se sportovními pomůckami. Ta byla hledat Eillen. To vyvolalo velký rozruch. Claudine se ale přiznala a projevila tak svůj "smysl pro čest". Později se zjistilo, že někdo ukradl hospodářce peníze. Po všech konfliktech se přiznala její dcera Eillen, která chtěla pomoct bratrovi Eddiemu. Ten totiž přišel o práci. Matku to změnilo k lepšímu a odpustila jim. Vše dobře dopadlo. (Založil/a: Rakohammas)

Enid Blyton Enid Blyton
*08.08.1897 - †18.11.1968

Tiwala
  1. 10. 2012, 18:51
Předposlední kniha zpestřená malou Francouzkou, která si dělá co si zamane a vytváří tak spoustu zábavných momentů, u kterých se čtenář může zasmát.
VerenaLord
  29. 1. 2013, 12:23
Holky zde opět ukazují svoje klady a svou soudržnost. Kniha je je velice čtivá, stejně jako ostatní, dívky zaručeně zabaví i pobaví. Rozhodně je neuvěřitelné, kolik fantazie autorka do knih vložila!
VerenaLord
  29. 1. 2013, 12:09
Celá série Dvojčat je velice povedená pro mladé holky. Já jsem je ráda četla, i když zprvu jsem k nim byla velmi skeptická. Příběh je lehký, vtipný a chvílemi i napínavý.