Údolí panenek

Údolí panenek Originální název: Valley of the Dolls

Ikar - 2009
ISBN: 978-80-249-1253-0

Ikar (2009) 978-80-249-1253-0 480

Modelka Anne, zpěvačka Neely, herečka Jennifer - tři krásné a úspěšné ženy v magickém světě Hollywoodu, tři skutečné hvězdy, které se setkávají v různých obdobích své kariéry, lásek i zklamání... Hollywood šedesátých let se zdá být pestrým a lákavým snem, pod jeho povrchem se však skrývá skutečný drsný svět drog, alkoholu a temných vášní. Obstojí v něm mladé ženy, nezvyklé na slávu a bohatství? Jakou úlohu sehrají jejich partneři v tomto nestálém prostředí? Tyto a další otázky si klade čtenář hned od prvních stránek, kdy ho děj tohoto skvělého románu vtáhne do sebe. (Založil/a: nehodnotit)

Jacqueline Susann Jacqueline Susann
*20.08.1918 - †21.09.1974

Pim
  13. 6. 2014, 15:49
Není to zrovna můj šálek kávy. Musím však uznat, že kniha je hodně čtivá a docela jsem ji zhltla. Občas mě někdo z hrdinek či hrdinů pěkně nakrkl, většinou to bylo napínavé. Svět intrik, moci a možná trochu okrajově i lásky... Bylo to zajímavé, ale ...

Teď si přečtu něco pěkného :o)
Veronika
  24. 3. 2014, 15:15
Perfektná kniha, vtiahne do deja. Sledujeme osudy troch žien snažiacich sa nielen o úspech, ale aj nájdenie manžela a usadenia sa. Počas tejto dlhej cesty - kniha opisuje takmer 20 rokov - sa stretávame s rôznymi zvratmi v ich životoch, poklesoch, pádoch, "znovuzrodeniach". Aj napriek dlhému obdobiu kniha absolútne nenudí, udržiava v napätí, očakávaných aj neočakávaných zvratoch. Počas celého deja sledujeme, ako vysoké nároky na psychiku, telo, úspech... človeka privádzajú k závislosti nielen na alkohole. A ako bolo napísané aj predo mnou, prostredníctvom tejto závislosti im život začína unikať z reality a následná deštrukcia vlastného života je dôsledkom neschopnosti prijať realitu taká, aká v skutočnosti je.
Okrem osudov hlavných hrdiniek sledujeme aj vývoj trhu a technológií - presun z kín a rozhlasov k televíziám, boj o klientov, hercov a snahu presadenie sa veľkých spoločností na rýchlo sa meniacom trhu. Vskutku báječné čítanie, veľmi pravdepodobne si to v dohľadnej dobe zopakujem.
maurarita
  27. 7. 2015, 19:10
Kniha na dlouhé zimní večery, ničím moc nenadchne , ale lehce se čte ,děj rychlé ubíhá ,nemusí se u ní moc přemýšlet.
Krotonka
  29. 11. 2015, 12:55
Taková oddechovka... jak už tu někdo psal přede mnou... nenadchne, ale ani neurazí... Asi nejvíc se mi líbil životní příběh Jennifer.
muchomuurka
  30. 1. 2011, 9:26
Výborná kniha o tom, ako privysoké nároky na seba ľudia nezvládajú a ich život začínajú ničiť úniky z reality a neschopnosť postaviť sa tvárou v tvár tomu, že nie sme dokonalí a nie je to žiadna hanba.