Galský kohout zpívá

Podtitul: antologie francouzské poezie

Vyšehrad - 2009
ISBN: 978-80-7429005-3

Vyšehrad (2009) 978-80-7429005-3 776

Básnická antologie Galský kohout zpívá je obsáhlou přehlídkou francouzské poezie od trubadúrů až po moderní autory. Lze ji považovat za velkou literární zahradu, v níž se procházíme za doprovodu největších francouzských básníků, k nimž nesporně patří Villon, Ronsard, La Fontaine, Hugo, Baudelaire či Apollinaire – a to za příjemné a prospěšné asistence mnoha dalších autorů. V jejich řadách nejednou objevíme jména, která co do literárního významu si zasluhují naši pozornost. Antologii Galský kohout zpívá ocení nejen studenti romanistiky, pro něž bude vítanou pomůckou, ale všichni, kdo mají rádi poezii – zejména francouzskou. Překlad Gustav Francl.
„Dobrá antologie by nás měla donutit k cestě za prameny a k hledání bezprostředních styků s jednotlivými autory.“
zdroj:http://www.ivysehrad.cz/kniha/galsky-kohout-zpiva-antologie-francouzske-poezie/ (Založil/a: joedrahr)

Gustav Francl Gustav Francl