Srebrenica

Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Mladá fronta - 2001
ISBN: 80-204-0905-X

Mladá fronta (2001) 80-204-0905-X 264

Kniha dvojice holandských autorů dokumentuje a analyzuje jeden z mezníků války v Bosně a Hercegovině i nezměrnou lidskou tragédii, kterou se stal bosenskosrbský útok na "bezpečnou oblast" Srebrenica v červenci 1995 a následný masakr několika tisíc bosenských Muslimů. Autoři se stavějí kriticky k obviňování příslušníků sil OSN ve Srebrenici ze zbabělosti i k hypotéze o tajné dohodě, podle níž mělo být město údajně obětováno, a události vysvětlují spíše jako důsledek střetu zájmů na světové politické scéně a neschopnosti mezinárodního společenství dostát v praxi morálním a politickým závazkům, které ve věci bosenského konfliktu přijalo. Svým věcným a objektivním pohledem a rekapitulací širších souvislostí srebrenické tragédie se kniha řadí k nejlepším titulům ve své oblasti. (Založil/a: hokee)

v.kubac
  27. 2. 2016, 0:49
Přijde mi,že je kniha jak se říká"šita horkou jehlou".Doporučuji Srebrenici od Dorina,která je pozdějšího data a která se opírá o nezvratné důkazy.