Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Gottfried Daniel Wunschwitz

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Gottfried Daniel Wunschwitz

Podtitul: sběratel, heraldik a genealog


Originální název: Gottfried Daniel Wunschwitz, sběratel, heraldik a genealog
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 0x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

Bádání v oblasti genealogie a heraldiky si udržuje svou přitažlivost od středověku až do součastnosti. V ohnisku badatelské pozornosti se postupně vystřídaly různé skupiny obyvatelstva - centrem zájmu byly nejprve panovnické a šlechtické rody, později se badatelé věnovali i církevním a měšťanským kruhům. V posledních desetiletích se těší snad nejitenzivnější pozornosti heraldika a genealogie občanská, a to zejména v podmínkách komerčního či amatérského bádání.

Výzkum šlechtické genealogie patřil k chronologicky prvním zájmovým oblastem nejen specializovaných genealogů a heraldiků, ale i historikům zabývajících se českými dějinami středověku a raného novověku. Dnes se však zdaleka nejedná jen o vypisování historie těchto rodů. Již dříve známé prameny jsou čteny nově, což skýtá vzácnou možnost mapovat život příslušníků šlechty způsobem, který dříve nebyl nejen neobvyklý, ale ani možný. jedním z pramenů ke genealogii šlechty, jenž představuje takřka bezednou studnici informací a zárověň interpretačních možností, jsou genealogické a heraldické sbírky uložené v českých archivech.

V osobě Gottfrieda Daniela, svobodného pána Wunschwitze (1678-1741), původce jedné z takových sbírek, se snoubil zájem o genealogii a heraldiku se sběratelskou vášní a výsledkem jeho celoživotního zájmu je rozsáhlá a v českém i středoevropském kontextu ojedinělá sbírka materiálů k dějinám šlechty v českých zemích. Wunschwitzova pozůstalost měla barvité osudy a dnes je dochovaná část uložena v depozitářích prvního oddělení Národního archivu.

Vydal: Národní archiv, 2012 (Založil/a: al-ma)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace