Něžnost

Něžnost Originální název: La Délicatesse

Argo - 2012
ISBN: 978-80-257-0683-1

Argo (2012) 978-80-257-0683-1 208

Krásná, svůdná, něžná, inteligentní… taková je Nathalie, a do smrti svého manžela je i šťastná, pak se její život zlomí… Dokud si ze záhadných důvodů nevšimne nezajímavého, trochu nešikovného kolegy. Pomalu, ale jistě je okouzlována jeho jemnocitem, delikátností, nenápadným smyslem pro humor. (Založil/a: jatox)

David Foenkinos David Foenkinos
*??.??.1974

MargarethMatthews
  27. 4. 2014, 15:55
Kniha, která ačkoliv ve Francii sklidila mnohačetná uznání ze stran čtenářů i kritiky, je u nás stále tak trošku rozporuplně přijímána. Je to škoda. Ke knize jsem se dostala náhodou a rozhodně nelituji času stráveného u ni. Možná se mne dotkla i proto, že s Nathalií sdílíme dost společného. Každopádně mi nepřijde, že by se jednalo o jednoduchý příběh - no, na určité úrovni možná ano, ale pod povrchem se skrývá skutečná něžnost, cit a lehkost. Láska na první pohled, která se mi dostala pod ruku v pravou chvíli.
Lucielle
  24. 10. 2013, 18:57
Neříkám že nejsem na romantiku, ale tahle kniha je spíše povídka než kniha jako taková. Jednoduchý příběh, nic zvláštního, co by zaujalo. Takový oddych o ničem. Spoustu věcí tam nebylo rozebráno podrobněji, tak jak to mám ráda. Hodnotím spíš podprůměrně.
mrazimova
  3. 4. 2013, 18:19
Krásná oddechová knížka, která se četla "sama".
Nathalie poznamenaná ztrátou manžela se naprosto uzavře sama do sebe a nehodlá do svého světa pustit žádného muže. První komu se to pozvolna začne dařit je její nenápadný kolega.