Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Doktor Proktor a vana času

88%
4 46
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Doktor Proktor a vana času
Autor:
Originální název: Doktor Proktors tidsbadekar
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Nejnovější vydání:
Jota - 2012
ISBN: 978-80-7462-149-9
Počet stránek: 298
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 8x v oblíbených
v přečtených 68x v přečtených
v knihovně 25x v knihovně
k přečtení 52x k přečtení
právě čte 3x právě čte
si přeje 4x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Jota (2012) 978-80-7462-149-9 298

Zběsilá jízda časem v zábavném a napínavém pokračování o doktoru Proktorovi.


Co je nového u doktora Proktora? Tentokrát se vydává do Paříže, aby znovu našel svou dávnou lásku, Julietu Margarínovou. V poštovní schránce Lízy Pedersenové v Dělové ulici se jednoho dne objeví zvláštní pohlednice. Je od doktora Proktora. Líze a Bulíkovi se nakonec podaří vzkaz rozluštit a zjišťují, že doktor Proktor se bez jejich pomoci nemůže dostat nazpět z minulosti. Proč je ale jeho zpráva šifrovaná? Hrozí mu nějaké nebezpečí?


Doktorovi věrní přátelé se brzy ocitají v Paříži, kde potkávají Julietu. Tyto bývalé hrdličky se musely před téměř čtyřiceti lety rozdělit za velmi dramatických okolností a doktor Proktor nyní vyrazil za pomoci svého starého vynálezu, vany času, do minulosti, aby změnil chod tehdejších událostí. Nepodařilo mu však vrátit do přítomnosti a jediné, co vyplavalo z vany, u které na něj Julieta čekala, byla pohlednice adresovaná Líze. Nezbývá tedy nic jiného, než aby Líza s Bulíkem podnikli svou životní koupel a vyrazili do minulosti na pomoc doktoru Proktorovi. (Založil/a: SERIUS)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

ilon-a
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 4. 2013, 21:36
Téma vracení se v čase už je v dnešní době hodně běžný a možná trochu okoukaný... Jenomže Doktor Proktor a vana času? Originálnější zpracování a způsob cestování v čase jsem snad ještě neslyšela! Kniha má nabitý děj, vtipný zápletky a člověk se prostě musí bavit při tom, jak doktor Proktor, Líza a Bulík mění nejzásadnější světové historické události. Jo a btw. doktor Viktor Proktor je snad nejvtipnější jméno!
DominikM
80% 80% 80% 80% 80%
  26. 12. 2013, 17:50
Příběh je o tom jak Doktor Proktor s Bulíkem a Lízou cestoval v čase s vanou!!
Mohli jste odcastovat do jakého roku jste chtěli a kam jste chtěli kniha byla vtipná a hodně napináva jedno musel Bulík být i na šibenici a už ho chtěli zabít ale naštěstí se jeho kamáradi vrátili se spolu zpátky....Dobře a možná né moc bězpečně ale hlavně že dobře!
SERIUS
  28. 6. 2012, 8:17
Tuto knížku nám doporučila třídní naší prvňačky. Není určená k výuce čtení pro začínající čtenáře, ale k předčítání. I můj desetiletý syn (také „vynálezce“) je z ní nadšen a tajně si ji sám čte dopředu. Některé pasáže musíme číst dvakrát nebo třikrát, protože se u nich hodně nasmějeme a líbí se nám i doprovodné obrázky. Sice jsem musela zcenzurovat pasáže o popravách a gilotině, ale jinak mohu knihu doporučit především pro děti na 1. stupni ZŠ. Velmi se mi osvědčila i jako dárek. Už nedočkavě čekáme na pokračovaní.

Ohlasy zahraničních médií:

„K popukání a velmi originální (...) neotřelý a neodolatelný způsob, jak čelit světu – tak to doposud uměl jen Roald Dahl.“
Roberto Denti

„Tahle knížka hýří ztřeštěnými nápady, humorem a jazykovou hravostí. Jako mnoho jiných současných dětských knih stojí rozhodně za přečtení i dospělému.“
Cathrine Krøgen, Dagbladet

„… nádherně a šíleně vtipné. Prostě stačí jen šlápnout na plyn a skočit do vany času!“
Kaja Korsvold, Aftenposten

„Po celou dobu se vynořují nové a nové nápady, báječné slovní hříčky, půvabné přechody, drzé kličky a překvapivá řešení. A postavy, které si nic nezadají s hrdiny dětských knih klasika Roalda Dahla.“
Tarald Aano, Stavanger Aftenblad