Předurčená

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3617-9

Knižní klub (2012) 978-80-242-3617-9 368

Zoey s kamarády už zase chodí na tulskou Školu noci, ale nic není jako dřív, na všechno vrhají stín nedávné tragédie. Neferetiny intriky navíc dál rozsévají neklid mezi studenty i profesory, a zdá se, že dokonce ani ta nejpevnější přátelství před nimi neobstojí. Naštěstí se objevují také nečekaní noví spojenci. Zoey si uvědomuje, že jestli má konečně odhalit světu Neferetinu prohnilost a narýsovat jasnou čáru mezi Světlem a Temnotou, bude k tomu potřebovat i nepřátele svých nepřátel. (Založil/a: Alenes)

Jadelaine
  29. 12. 2013, 10:01
První díly ságy se mi moc líbily. Líbilo se mi to magické pozadí, rituály a práce s živly, i jejich víra v Nyx atd. Ale s dalšími díly mi to připadá trochu zdlouhavé, ztrácející na kvalitě. Uvidím v dalším pokračování, jestli mě autorky překvapí.
Lalaine
  3. 6. 2014, 10:42
Sérii jsem začala číst někdy před dvěma roky, a tak se od ní nemůžu odpoutat, když už jsem ji rozečetla. To, co se z ní pomalu ale jistě stává, to nějak nemůžu pochopit. Tento díl jsem četla snad po roční pauze a byla jsem překvapená chováním všech. Dřív mi to asi nevadilo, ale to jednání pubertálních holek a kluků - především ty jejich rádoby hlášky a narážky na "sexy tělo". Kde to jsme? Myslela jsem si, že je série určená pro 14-15, ale tohle snad čtou spíš 11letý holky, kterým bude chování Zoey připadat hustý a super cool - a pardon, kolik že tý Zoey je?
Nemluvím o tom, jak je všechno natahovaný. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout od posledních 4 kapitol, ale celou knihu vlastně čekáte, co se bude dít a nakonec se stejně dozvíte to, co už jste očekávali.
Sérii si chci určitě dočíst, chci vědět, jak to dopadne, ale bude to asi náročný. ;-)
jarcaburca
  27. 1. 2014, 8:41
Tento díl jsem prostě přelouskala a u toho si říkala, kdy už bude konec této série, která byla nejdříve docela dobrá, a teď už je to jen zbytečné natahování. Snad bude dvanáctý díl opravdu posledním a konečně se dozvím, jak vše skončí, protože už to začínám číst jen ze setrvačnosti. Doufám, že aspoň další díly budou o něco lepší.
Noctua
  15. 10. 2012, 10:12
Překvapuje mě, že mají holky Castovy u devátého dílu série ještě nové nápady na zvraty v ději, ale mám zároveň pocit, že jim chybí energie je pořádně rozepsat. Jedna kniha - pět dní života. Co bude dál? A hlavně, jak ještě dlouho?
TeddyM
  2. 12. 2012, 15:42
U tého série má člověk pocit "nastavované kaše". Motivy se víceméně opakují (napravení hříšníků,smrt nevinných...),postavy přibývají, ale nějaký rozumný vývoj nikde. Podle mě knížce chybí jasná dějová linka. Neříkám, že ty knihy jsou špatné, je to příjemné oddychové čtení, ale chtělo by to už sérii se ctí ukončit.
Barborelka
  25. 10. 2012, 9:27
Bohužel musím dát jen 3 hvězdy. Ani nevím jak knihu hodnotil, neoslovila mě a z celé knihy mě zaujal až konec ....prostě jsem četla a neměla jsem z toho žádnou radost:(....
Ale jelikož se jedná už o 9 díl je to celkem pochopitelné, že příběh ztrácí šťávu!
Snad už se to nějak rozsekne.Konečně!
trynitrix
  11. 10. 2012, 10:18
Nejdřív jsem uvažovala jestli si ji mam koupit jelikož je to 9 díl a pořad se tam omílá dokola Zoey a kluci a než se něco vyřeší je konec knihy a pak znova od začátku, ale tímto dílem neprohloupíte ze všech určitě nejlepší a hlavně ten konec jsem četla jedním dechem nečekané zvraty a jsem natěšená na desítku :-D tam Neferet rosekaj na cucky :-D
Wajny
  18. 12. 2014, 10:37
Nejnudnější díl celé série. Na to jak se bude vyvyjít vztah Stevie Rae a Refaima jsem se opravdu těšilo, bohužel i tato dějová linie ztratila na kouzlu. V knize mi přišlo, že dochází k všemožnému omýlání toho co se již stalo. Jako pozitivní vidím, vztah Lenobii a jejího kovboje a to zda se opravdu Kalona polepší. Otevřený konec se mi taky líbil (v knize se s tím to ukončením objevil náznak napětí), takže ať se mi knihy moc nelíbí, nerada odcházím od "rozpracované práce", proto "hurá" na 10. díl.
Faltuska
  1. 7. 2013, 8:53
Autorce již nejspíš dochází inspirace. Začátek tohoto dílu mi přišel jako začátek z nějakého dívčího románu. Později se kniha ale trochu rozjela, jenže to už byl zase konec. :) Ze všech 9 mi tato přijde jako nejméně povedená, proto 3 hvězdičky.
Nikk
  3. 2. 2013, 16:15
Kniha mě bavila číst, i když s obsahem patřila k těm méně záživným. Moc se toho tam nedělo. Až ke konci. Otevřelo to zajímavé dveře k pokračování, jenže pokud budou celou knihu probírat vyhození Neferet ze školy? Doufám, že se tam vyřeší mnohem víc. Stejně jako bych si přála mnohem více akce.
Christine
  25. 9. 2013, 11:28
Předsevzala jsem si, že když už jsem se dostala, až sem, tak přečtu celou kniční sérii. Pravdou je, že mě to chvilkama hodně baví a chvilkama si říkám, jak to můžu vůbec číst. A už uplně alergická jsem na výrok Zoe, který se bohužel pravidelně opakuje - to její inteligentní: Ehe?
Jinak nejsypmatičtější postava? Jednoznačně Afrodita.
Stana-O
  9. 6. 2013, 15:21
Jsem teprve v půlce. A jsem naprosto a definitivně otrávená. Příběh mě vůbec nezaujal a do čtění se musím nutit. Ale třeba se to ještě změní.(I když o tom pochybuji...) Doufám ,že tahle série bude už brzy ukončena. Pořád se totiž opakuje to samé. Neferet mrcha si hraje na nevinou a všichni kromě Zoey a spol. jí to baští. Je to prostě zklamání. :(
Pajulinka
  7. 6. 2013, 20:29
Jedna z mála sérií, která mě baví číst dokonce i v devátém díle a celkem se i těším na další, ale zároveň by mi nevadilo, kdyby sérii ukončili desátým dílem..