V rodině a jiné povídky

V rodině a jiné povídky Originální název: La famille et autres histoires
Poprvé vydáno celosvětově: 1990

Svoboda servis - 1990
ISBN: 80-205-0138-X

Svoboda servis (1990) 80-205-0138-X 349

Shrnuje povídky s tematikou rodinných vztahů, především vztahů rodičů a dětí. Popsal vztahy láskyplné i drsné, až kruté, plné vypočítavosti a cynismu, soucitné i bezcitné a mistrovsky zachytil lesklou bídu měšťáků, tvrdý úděl venkovanů, ale i historky poněkud pikantní. (Založil/a: Janka Šimáčková)

Buřinka
  4. 11. 2016, 9:19
Kniha obsahuje 25 povídek s tématem rodina. Příběhy jsou jak úsměvné, tak i vážné. Nejvíc mě asi zaujala povídka Otec a syn, kde po tragické smrti otce převezme závazky k milence a jejímu dítěti syn zesnulého. K zamyšlení byla povídka Zpověď, kde jsem ale v závěru čekala nějakou debatu mezi zúčastněnými dětmi, které se při čtení závěti dozví o hrozném zločinu svého otce a ono NIC. Z povídky Paní Hermetová, mě jako matku dvou dětí, pěkně zamrazilo. Matka se tak bála, že se nakazí od syna neštovicemi, že se s ním ani nerozloučila, když umíral... hrozné... člověk je rád, že se na nějaké "banální" nemoci dnes hned tak neumírá.