Achillova smrt

Achillova smrt
Originální název: Смерть Ахиллеса (Smert’ Achillesa)
Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Albatros - 2006
ISBN: 80-00-01529-3

Albatros (2006) 80-00-01529-3 301

Čtvrtý díl historického detektivního románu zavádí čtenáře do Moskvy v roce 1882. Po šestileté službě na ruském velvyslanectví v Japonsku se titulní rada Fandorin vrací zpátky do vlasti. Vzápětí je konfrontován se smrtí svého starého přítele generála Soboleva. První stopy vedou k dámě německého původu. Chtěli snad Němci odstranit slavného generála, a tak oslabit Rusko? Nebo i v Rusku existovaly síly, které se ho obávaly? Brilantní příběh z pera jednoho z nejuznávanějších ruských autorů současnosti. (Založil/a: skjaninka)

Boris Akunin Boris Akunin
*20.05.1956

Peetuliska
  4. 5. 2014, 23:08
Čtvrtý díl historického detektivního románu zavádí čtenáře do Moskvy v roce 1882. Po šestileté službě na ruském velvyslanectví v Japonsku se titulní rada Fandorin vrací zpátky do vlasti. Vzápětí je konfrontován se smrtí svého starého přítele generála Soboleva. První stopy vedou k dámě německého původu. Velice čtivé, skvělé jako předchozí díly, už se moc těším na pokračování
dollyk
  25. 11. 2016, 2:26
Hezká dobrodružná detektivka psaná z pohledu Fandorina v první části a pohledu Achimaase v druhé. Trochu to rušilo, ten skok v druhé části, ale bylo fajn vnímat, jak se věci vysvětlují a dostávají jiný rozměr, když se na vše díváme očima vraha. Zase jednoduchá a logická detektivka ve stylu A. Christie nebo A. C. Doyla.
DannyBoy80
  28. 12. 2012, 16:32
Docela slušné, až na některé ažnadpřirozené schopnosti některých postav. Na změnu příběhu v polovině jsem si taky těžko zvykal. Ale jinak se to čte celkem solidně, ovšem není to zas takové, že by ste se od toho nechtěli odtrhnout.
mamba511
  13. 1. 2017, 19:22
Bohužel,mě tato kniha absolutně nezaujala. Tudíž jsem jí ani nedočetl. A pochybuji že se k ní někdy vrátím.