Láska za časů StB

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Columbus - 2009
ISBN: 978-80-7249-280-0

Columbus (2009) 978-80-7249-280-0 255

Na časovém pozadí dvou dnů je zachycen dramatický zvrat v životě tří lidí, hlavních hrdinů knihy. Jsou jimi mladý soudce, jeho manželka a gymnazijní učitel dějepisu. Jejich osudy se vzájemně prolínají a spějí ke katastrofě. Shoda šťastných náhod neodvratitelný pád zastaví. Přestože se jejich život opět vrací do původních kolejí, už nikdy nebude takový, jaký byl dříve. Děj knihy se odehrává na malém okresním městě v severozápadních Čechách za časů normalizace. (Založil/a: al-ma)

Gallienus
  17. 6. 2015, 20:32
Obsahuje spoiler spoiler Musím říct, že sice knihy na toto téma moc nečtu, nicméně mě to zaujalo. Příběh je dobrý, hodně prostoru má postava soudce a samotný proces, což bylo dobře. Nejsem tak starý, abych měl zkušenosti s justicí minulého režimu, proto mě tato část bavila nejvíc. Dějovou linii manželky soudce a její nevěry, pro kterou má autor na závěr knihy dosti drsné vyvrcholení, považuji za hodně krutou, zde nešlo než pana soudce upřímně politovat. Někdy stačí jen velmi málo, aby se vše, na čem záleží během okamžiku zhroutilo.