Čas mrtvého boha

Čas mrtvého boha

Podtitul: Nalezli dveře prozření, klíč ke stvoření, ...nebo bránu do pekel?

Originální název: Timequest
Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Classic - 2008
ISBN: 978-80-86707-66-2

Classic (2008) 978-80-86707-66-2 338

Zde leží Albion, říše řecky hovořících uctívačů bohyně Isidy. Na holografických televizních obrazovkách se objevují nazí „tanečníci", tryskáče spojují svatá města - a na druhé straně Atlantiku vyčkávají interkontinentální balistické střely s hlavicemi plněnými morovou nákazou.

Albion je v genocidní válce s Oothoonem - což je krutovládce nenávidějící bělochy. Jeho žijící bůh, okřídlený had Quetzalcoatl, slétl z nebe, aby oslovil vlastenecká shromáždění, na nichž Aztékové podrobují bělochy kastraci a zbídačené je nechávají přežívat v rezervacích… William Blake splnil své výhružky doslova. On a zoavé si zahrávali sčasem. Zničili Řím, Francii, Británii, Ameriku. Zabili Jehovu, Krista i Alláha.

William Blake zavraždil Boha. (Založil/a: Zlatokrt)

Radell Faraday Nelson Radell Faraday Nelson
*03.10.1931

Zlatokrt
  1. 7. 2012, 20:06
Nikdy nevěřte popisu knihy na zadní straně obalu. Hlavní myšlenka je jednoduchá, co kdyby existovali lidé se schopností cestovat v čase pouhou silou vůle? A co kdyby si pohrávali s historií tak, aby lépe vyhovovala jejich filozofickým názorům? Od toho se vlastně odvíjí celý příběh. První třetina mě nudila, zbytek knihy jsem pak dočetl za jedno odpoledne, neboť se konečně začalo něco dít. Stejně jde ale o poněkud "psycho" dílo, jedna z knih, které jsem přečetl a nemám v úmyslu se k ní v budoucnu vracet. Na druhou stranu má originální a zajímavé myšlenky, i když místy trochu přitažené za vlasy, okořeněné myšlením hlavní hrdinky Kate žiiící v době na počátku Viktoriánského období v Anglii.
Nejlepší dílo o cestování v čase však pro mě stejně zůstává "Sám sobě v patách" od Heinleina.