Leviatan

Leviatan
Originální název: Левиафан (Leviatan)
Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Albatros - 2005
ISBN: 80-00-01528-5

Albatros (2005) 80-00-01528-5 223

Třetí kniha z historické detektivní řady Dobrodružství Erasta Fandorina. (Založil/a: skjaninka)

Peetuliska
  24. 2. 2014, 16:35
Další pokračování příběhů Erasta Fandorina, v pořadí již 3.díl.

Neskutečně propracovaná série, při začátku čtení jsem tomu moc nevěřila, ale byla jsem příjemně překvapená.
Fabienne
  2. 9. 2011, 16:16
Nějakou náhodou jsem objevila tenhle titul a po zjištění, že tu má skvělé hodnocení, jsem se do něj pustila. A musím říct, že tato kniha mě vysloveně "pohladila po duši". Je to takový ten typ staré dobré detektivky, čte se jedna radost. Vždyť i sám autor ji charakterizuje slovy:" Památce XIX. století, kdy byla ještě literatura veliká, víra v pokrok bezmezná a zločiny byly páchány a odhalovány s elegancí a vkusem." A já se při četbě bezděčně blaženě usmívala, což už se mi dlouho nestalo...
jaryj07
  4. 5. 2015, 10:18
Zase velmi dobré. A opět trochu jiné než předešlé díly. S tak málem autor dokázal vystavět opravdu nakonec velmi košatý příběh plný nečekaných zvratů, které jsou už pouze překvapeními pro čtenáře, který si musí užívat postupné odtajňování charakterů zúčastněných osob.
dov
  1. 2. 2014, 11:10
Plavba na krásné zaoceánské lodi se skrytým lupičem a mnohonásobným vrahem. Každou kapitolu svěže líčí jiný z zúčastněných plavců a brilantní úvahy Erasta Fandorina to vše spolu s nečekanými zvraty tvoří příběh odehrávající se na lodi Leviatan. Moc milý příběh.
dollyk
  25. 11. 2016, 1:46
Detektivka ze zaoceánského parníku, která dost připomínala Agathu Christie. Četlo se to lehce a příjemně. Protože jsem nevěděl, kdo je hlavní postava, (četl jsem to jako první Fandorinovo dobrodružství) překvapilo mě, co se stalo s detektivem. Jo, dobrej oddech. Určitě zkusím i další.