Temná horečka

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Jota - 2012
ISBN: 978-80-7462-016-4

Jota (2012) 978-80-7462-016-4 352

První díl z pentalogie HOREČKA.

Otevírá se svět plný tajemství a záhad, napětí a vášně, těžko definovatelný prostor mezi realitou a snem, současností a dávnými legendami. Mac je obyčejná holka z malého jižanského města, která se stará především o nehty a dokonalé opálení. Její bezstarostný život ale trvá jen do chvíle, kdy najdou tělo její mrtvé sestry, která jí stačila v hlasové schránce zanechat podivný vzkaz... Ve snaze přijít tajemství na kloub vyráží do Dublinu, kde nachází sestřin rozházený byt a množství stop. Postupně se zaplétá do přediva klamu a lží a zjišťuje, že je stejně jako její mrtvá sestra obdařena zrakem, jímž dokáže nahlédnout do světa, který zůstává ostatním lidem utajen. Zajímá ji jediné: najít knihu, která možná stála její sestru život a může přivodit zkázu celému lidstvu. (Založil/a: al-ma)

Karen Marie Moning Karen Marie Moning
*01.11.1964

LeaLea
  3. 5. 2014, 14:08
Pokud nemáte rádi příběhy, jak se z melírovaných slečinek stává Van Helsing, pak tuhle knížku vynechte. Ona se jím Mac vlastně ani tak úplně nestává, jen se její pečlivě udržované nehty prostě ocitly v pěkné šlamastice. Já osobně potřebuju mít k hlavní hrdince aspoň trochu kladný vztah, aby si mě paranormálka získala a udržela. Protože tyhle knihy o vztazích jsou. Každopádně svět a příběh to byl zajímavý. Ani lepší druhý díl mě ale nepřesvědčil, že chci vědět, co bude dál.
DanielOsbourne
  9. 4. 2015, 22:12
Na téhle knize je tak moc patrné, že jí psala žena, až to občas leze na nervy. Neustále poslouchání o tom co má hlavní hrdinka na sobě, a jak jí skvěle ladí barva nehtů s topem, je na nervy lezoucí a snad v každé kapitole. Naštěstí to není nejhorší kniha, takže když opomenu tento problém, tak musím přiznat, že jsem se u knihy docela bavil. Té slibované erotiky to kromě dvou scén moc nepobralo, což jsem jedině rád a fantasy příběh se příjemně kombinoval se slabým vyšetřováním. Rozhodně brzy sáhnu po druhém díle a jediné, co si od příštího dílu slibuji je to, že se objeví v příběhu více vidoucích a dozvíme se tak, jaké druhy vidoucích existují, a jaké ještě mohou mít schopnosti.
Evr
  26. 8. 2016, 10:13
Od této knihy jsem očekávala něco úplně jiného, když jsem si četla anotaci. Pak jsem knihu otevřela, začetla se a zjistila jsem, že je tam víc nadpřirozena, než jsem čekala. Opravdu moc se mi kniha líbila, i když jsem se občas nudila, ale i tak bych knihu všem čtenářům doporučila. Moje recenze: http://fanmilyeli.blog.cz/1608/temna-horecka