Smrt králů

BB art - 2016
ISBN: 978-80-7507-616-8

BB art (2016) 978-80-7507-616-8 352
BB art (2012) 978-80-7461-156-8 352

Další příběh Uhtreda z Bebbanburgu, velmože ve službách wessexského krále Alfreda, později zvaného Veliký. Alfred však umírá a zdá se, že s ním umírá i jeho sen o sjednocení anglických křesťanských království, neboť Británii hrozí, že země po jeho smrti opět upadne do chaosu vnitřních rozbrojů a válek s vikinskými Dány. Alfred chce, aby po něm nastoupil vládu jeho syn Edward, ale jsou tu další sasští páni, kteří si činí nárok na uvolněný trůn. Přísaha věrnosti váže Uhtreda k Alfredovi, ale ne k Edwardovi. Má složit přísahu i jemu, jak si přeje Alfred? (Založil/a: al-ma)

Richie
  25. 11. 2013, 0:40
Šesté pokračování příběhu Uhtreda, saského velmože vychovaného Dány, ale ve službách králi Alfrédu Velikém, rozvíjí události i po smrti tohoto významného anglického krále.
Dáni se pokusí využít smrti velikého krále a opět zaútočí na bohatý Wesex, aby konečně zlomili poslední odpor Britů proti dánské nadvládě. Jenže v cestě jim bude stát právě Uhtred, nejlepší bojovník Britů a pokořitel mnoha dánských vojsk.
Cornwell drží skvělou úroveň celé ságy, kniha je velice čtivá a historii popisuje s maximální věrností. Příběh stále není uzavřen, budu se těšit na další pokračování.
achilles
  22. 12. 2015, 17:20
Oceňuji, že autor stále drží laťku vysoko, což se ne každému spisovateli daří.
V knize mě oslovila Uhtredova lest s věšteckou jeskyní. Připodobnil bych ji k dnešním médiím, ať TV či tisk, oba pracují na tom, aby lidé měli to, co chtějí, a zároveň slouží politikům, kteří zase přes ně ovlivňují lidé. Uhtred to měl ale přecijenom důmyslnější a minimálně pro mužskou část atraktivnější.
Gallienus
  2. 9. 2015, 17:30
Obsahuje spoiler spoiler Bylo to dobré, dokonce velmi, mé první setkání s Bernardem Cornwellem a píše opravdu skvěle. Jinak Uhtred z Bebbanburgu je sympatická postava, která mě uměla rozesmát, nejvíc jsem oceňoval jeho protikatolické smýšlení, to jsem musel kvitovat. Mé znalosti Británie této doby jsou velmi omezené, ale jsem přesvědčen, že Cornwell toto období popsal velmi dobře. Zvlášť skvělý je kontrast doby ve které Uhtred žije s dobou římské Británie, vnímaný jeho očima a uvědomění si vlastní neznalosti a zaostalosti...
Oblíbená pasáž:
Ve staré pevnosti se tyčily trosky kamenné stavby, která prý kdysi sloužila jako aréna, v níž Římané předhazovali křesťany divým šelmám. Řekl mi to Merewalhův kněz, ale některé věci se zdají příliš krásné na to, aby byly pravdivé...