Bratři, sestry a jiná neštěstí

Bratři, sestry a jiná neštěstí Originální název: Bratři, sestry a jiná neštěstí
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Moba - 2012
ISBN: 978-80-243-4887-2

Moba (2012) 978-80-243-4887-2 224

Marie, Blanka, Tom a Adam. Přátelé, sourozenci, milenci. Čtyři navzájem propletené osudy. - Návrat ztracené sestry rozvíří poklidnou hladinu jejich životů a po letech vytáhne na světlo staré křivdy i stará přátelství. Najít znovu vztah jeden k druhému je cesta plná překážek a bolestných vzpomínek, ale i lásky a humorných situací. Soužití s rodinou a partnery je prostě největší adrenalin života. A všichni čtyři si jej užijí do sytosti. - Je těžší na minulost zapomenout, nebo jí odpustit? Najít společnou řeč je možná snazší, než se zdá - stačí vyluštit tajenku vzájemných vztahů. (Založil/a: al-ma)

#vztahy
Václava Molcarová Václava Molcarová

Evelýny
  22. 6. 2015, 21:58
V okamžiku, kdy jsem přečetla první větu knihy jsem věděla, že tenhle román mě dostane. A taky že dostal! Příběh o lásce, žárlivosti, přátelství, sobeckosti - ale hlavně o odpuštění. Obyčejný příběh, kterých bylo a ještě bude napsáno mraky. Ptáte se, co mě na zdánlivě obyčejném příběhu tak upoutalo? Tak vězte: mě upoutala ČEŠTINA!!!! Pro mě je tato kniha oslavou českého jazyka a paní Molcarová je mistryní přirovnání a skoro básnického popisu.
,,Ospalé srpnové ráno snídá lenivou mlhu a polyká šeptavý déšť" - první věta knihy.
,,A do těch kalíšků z rukou jsem mu nasypala svoje smutky a neduhy. Zmuchlal je do malé kuličky a spokl".
,,Ve skříni mám více kostlivců než oblečení" :-) A tak bych mohla pokračovat.
No uznejte - fantazie a vyjadřovací schopnosti spisovatelky z mého pohledu bezbřehé. Příběh o dětské lásce, která se probudí až o mnoho let později, vás vtáhne do děje - ani nevíte jak. Probudí ve vás vzpomínky na vlastní dětství, přátele, první lásku - viď Tomáši :-) Závidím Marii !!!
Paní Václavo Molcarová, DĚKUJI VÁM A TLESKÁM VE STOJE!