Klášter kostlivců

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Moba - 2012
ISBN: 978-80-243-4895-7

Moba (2012) 978-80-243-4895-7 224

Detektivní román z doby vlády Václava IV.

Po nešťastné smrti svého bratra Ondřeje skládá novoměstský rychtář Jakub Protiva svůj úřad a vrací se na rodnou tvrz Protivec v jižních Čechách. Než však vůbec stačí začít na svém majetku hospodařit, navštíví ho zeman Matěj z Dvorců s podivnou nabídkou. Ukáže se, že okolní kraj je už delší dobu terorizován tlupou loupežníků a vyděračů. Také Ondřejova smrt nebyla vůbec náhodná, ale jednalo se o promyšlenou vraždu. Jak ovšem souvisí s tajemným klášterem kostlivců, ukrytým v hlubokých šumavských lesích? Jakub málem skončí jako jeho mrtvý bratr, pak mu však přijde na pomoc jeho přítel mnich Blasius a společně všechny záhady vyřeší. (Založil/a: al-ma)

Jan Bauer Jan Bauer
*11.04.1945

Rames
  4. 11. 2015, 9:51
Pro mě příjemné překvapení. Napínavý příběh v atraktivním prostředí s postavami které zapadají do představ o tehdejší době.
Potulný mnich
  27. 8. 2012, 8:41
Kniha není náročná a proto se příběh rychle čte. Doporučuji jako oddychovou četbu u které se nemusí tolik přemýšlet,ale kniha tím vůbec neztrácí na kvalitě. 4 hvězdy.
ave
  29. 8. 2012, 10:22
Knihu mám teď rozečetenou a je to taková pohodová četba s pěknou zápletkou. Avšak je zde použito několik jmen, které začínají stejnými písmeny a v textu jsou pak zaměněny. Autoři by si na tohle měli dávat opravdu pozor.