Dívka pod šibenicí

Poprvé vydáno celosvětově: 1993

Vlasta - 1993
ISBN: 80-202-0424-5

Vlasta (1993) 80-202-0424-5 248

Béatrice, opuštěná matkou a vychovávaná babičkou, trpí malicherností prostředí malého francouzského městečka v němž vyrůstá. Velice brzy prchá do Orientu - Libanon, Turecko, Afganistan, Írán, Thajsko. Osud ji dohoní v Malajsii.Béatrice se zamiluje do mladého Číňana a mají se v Paříži brát. V den odjezdu ji snoubenec daruje kufr, v němž je při celní kontrole na letišti objeveno 5 kg heroinu.Béatrice je zatčena a odvezena do věznice v Penangu. Dva roky stráví v předběžném zadržení a zažívá kruté roky.
K procesu dochází v roce 1982 a po několika dnech je vynesen rozsudek: Smrt oběšením.
Babička se ve Francii obrací k veřejnosti o pomoc při záchraně své vnučky. Najatý advokát odjíždí do Malajsie a po složitém vyjednávání dosáhne změny rozsudku. Béatrice se musí smířit s odsouzením na doživotí, překonat léta opuštěnosti, nucených prací, přežít v nelítostném světě děsivé ženské věznice.
Do Francie se nakonec vrací jako 30 letá žena po 10 letech vězení. Případ Saubinová se uzavírá. Přežila díky nezkrotné touze žít a bojovat s nespravedlností. (Založil/a: ThePajul)

Béatrice Saubin Béatrice Saubin
*07.09.1959

RedDuck
  13. 10. 2012, 18:56
Do Malajsie bych se také rád podíval, ale stačil by mi pětihvězdičkový hotel a týden. Hrdinka si tam prožila deset let v žaláři. I když ve mě kniha vydávána v nakladatelství Vlasta - Knihovna moderní ženy nevzbuzovala příliš důvěry, knihu jsem četl jedním dechem.
ThePajul
  3. 7. 2012, 22:12
Kniha, která chytne za srdce :)) Opravdu moje srdcová záležitost, kterou nenahradí jen tak něco.