Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Šifra z katakomb

76%
4 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Šifra z katakomb Originální název: Šifra z katakomb
Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Albatros - 2000
ISBN: 80-00-00844-0
Počet stránek: 186
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 5x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Albatros (2000) 80-00-00844-0 186 edice Duha; ilustroval Milan Fibiger

Co má každý správný kluk rád? Samozřejmě výpravy do neznáma, tajemství, trochu strachu a dobré kamarády, se kterými by si všechno pěkně užil. Jenže kde je sehnat v Mostě, kam se po nedávno skončené válce teprve znovu přistěhovávají lidé? To je pro dvanáctiletého Luboše problém do chvíle, než se sblíží se studentem Valdym, upovídaným Pindou a jeho bráškou Pepíčkem. Pak se těmhle klukům stane každý den malým dobrodružstvím. Toulají se městem, mapují si ho, sledují podežřelou pětici červenokošiláčů a v kostelních katakombách narazí na záhadnou šifru. Tu musí určitě rozluštit! Pátrání téměř detektivní je zavede do chodeb zrušeného dolu, na jiřetínský oprám, k opuštěnému vojenskému bunkru, kde drama vyvrcholí... (Založil/a: navabaca)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

navabaca
80% 80% 80% 80% 80%
  25. 9. 2012, 22:56
Obsahuje spoiler spoiler Začátek příběhu, ač popisuje první poválečné dny roku 1945, je trochu pomalý, ale s přibývajícími stránkami se stává stále zajímavějším, rychlejším a až do konce knihy ho nic nezpomalí, naopak stále zrychluje a tak je velmi snadné (a příjemné) celý román přečíst tzv. na ex. Povedeným oživením milého vyprávění jsou ilustrace Milana Fibigera.
(Pozor, následuje SPOILER.) Rozuzlení všech událostí není nijak překvapivé - s příběhem z poválečného období, ve kterém hrají hlavní roli Němci, gestapácký archiv, nedůvěřiví dospělí a kluci plní touhy po dobrodružství, jste se již asi setkali, ať už v knize, ve filmu nebo v televizním seriálu. (Konec SPOILERu.) Mimochodem způsob popisování děje a také jeho rychlé ukončení v závěru knihy přímo volá po filmovém zpracování.
Po přečtení románu je navíc možné v příběhu pokračovat vlastní cestou, když na mapě zjistíte, že místa popisovaná v knize jsou skutečná. Včetně jiřetínského oprámu s ostrovem.
dollyk
80% 80% 80% 80% 80%
  11. 9. 2016, 8:53
Příběh pro děti o partě kluků, kteří v nově osidlovaném Mostu pár dní po konci války rozkrývají skupinu nacistických záškodníků. Oddychové čtení pro dospělého se srdcem dítěte. Děti by se mohli ztrácet v atmosféře doby, ale když jim někdo pomůže, určitě si tu knížku užijí.
kodlw
  17. 10. 2016, 17:32
Audiokniha, která vyšla je opravdu výborná. Děj je naprosto "Foglarovský".. napínavý, svižný a hlavně pohodový s náplní optimismu, kamarádství a správného chování.. Líbilo..