Slovník Klubu autorů literatury faktu

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Epocha - 2012
ISBN: 978-80-7425-139-9

Epocha (2012) 978-80-7425-139-9 200

Slovník Klubu autorů literatury faktu navazuje na předchozí vydání z roku 2003. Obsahuje abecední seznam autorů, jejich osobních dat, ocenění a zejména přehled knižní produkce, jenž je doplněn o publikace z let 2003–2011. Jsou tu zastoupeni význační historikové a vědci různých oborů, publicisté, osobnosti politického a společenského života, ale i regionální autoři, kteří píší literaturu faktu.

Vedle úvodní statě Karla Richtera o magistru Bartoloměji Klaretovi obsahuje slovník i seznam našich čestných členů, příznivců či sponzorů, včetně seznamu členů, kteří nás již opustili. Zároveň přináší kompletní soupis všech oceněných děl v literárních cenách v soutěžích v žánru literatury faktu, a to Egona Erwina Kische, Miroslava Ivanova i Regionální ceny Miroslava Ivanova. Nové vydání doprovázejí fotografie ze setkání, sympózií, konferencí či udílení cen a různých společenských akcí.
Editorem slovníku je Jan Halada. (Založil/a: al-ma)