Turecký gambit

Turecký gambit
Originální název: Турецкий гамбит (Tureckij gambit)
Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Albatros - 2005
ISBN: 80-00-01548-X

Albatros (2005) 80-00-01548-X 204

Pokračování detektivní série Dobrodružství Erasta Fandorina. Po pár letech a prožité osobní tragédii je z Fandorina, mladý gentleman s prošedivělými spánky, který má za úkol odhalit tajemného tureckého špiona. Píše se rok 1877, rusko-turecká válka je v plném proudu a naválečném poli nedaleko bulharského Plevna se potuluje mladá žena přestrojená za muže. V tomto okamžiku se rozvíjí strhující zápletka vedoucí přes násilí, intriky a krev až k politickým špičkám své doby. (Založil/a: skjaninka)

Boris Akunin Boris Akunin
*20.05.1956

Peetuliska
  24. 2. 2014, 16:27
2.díl, který navazuje na Případ Azazel.

Perfektně rozehraná detektivka s Erastem v hlavní roli.
jaryj07
  14. 11. 2014, 7:36
Musím říct, že druhý díl série Dobrodružství Erasta Fandorina je v celku také povedený díl, který mi ale přijde spíš jako příběh špionážní než detektivní. Každopádně v tuto chvíli vidíme vše z očí jiné postavy, což vznáší trochu i jiný pohled na našeho hrdinu a to jak je vnímán svým okolím. Oceňuji, že příběh se odehrává na pozadí ne tak známých evropských historických událostí, které jsou nám překládány v jiném světle, než by jsem očekával. A opravdu se to čte samo.
dollyk
  25. 11. 2016, 2:44
Tak Erasta Fandorina čtu vlastně odzadu, jako kdysi Otu Finka, ale nevadí, i to má své kouzlo. Bylo to dobré, ale v porovnání s Achillovou smrtí horší. Hlavně asi proto, že se tu Fandorin moc neprojevuje, Celou knihu vlastně jen chodí, zadumaně hledí, mračí se a působí jako mladej starej, aby nám na konci vysvětlil všechny svoje myšlenkové pochody. Záporáka jsem uhádl asi v polovině, i když pak jsem několikrát změnil názor, ale byl to můj tajný kůň, takže ani po této stránce to nebylo nijak strhující. Co mě naopak moc bavilo, byly popisy válečné strategie, črty z minulosti Ruska a podobné motivy. Ale jak jsem už řekl, četlo se to dobře, a proto to bylo dobré.