Čokoláda

Originální název: Chocolat

Knižní klub - 2002
ISBN: 8024218518

Knižní klub (2002) 8024218518 255

Do francouzského maloměsta přichází exoticky vyhlížející cizinka a otevře si tu prodejnu čokolády - přímo proti kostelu. Otec Reynaud v ní vidí vážné nebezpečí a vyhlašuje jí otevřený boj. (Založil/a: nehodnotit)

Ariko
  3. 5. 2016, 23:51
Pro me nejlepsi kniha (prozatim) za rok 2016 - skvela, procitena, kouzelna a plna sladke cokolady. Tuhle knihu proste miluji a tesim se na dalsi dily :-)
Keatin
  6. 7. 2016, 16:38
Knihu jsem si půjčila na základě shlédnutí videoblogu, kde o ní Ariko pochvalně hovořila. Musím říci, že její nadšení sdílím, příběh Vianne jsem prolouskala za dva dny. Líbila se mi lehkost, s jakou je příběh psán, jak plyne, aniž by to čtenář zaznamenal ...určitě šáhnu i po dalších dvou dílech.
Kůstka
  12. 1. 2013, 11:03
I když jsem neviděla film, tak mi přijde, že mě knížka vůbec ničím nepřekvapila.. Rozvedla bych to dál, co jsem nečekala a co ne, ale nechci tady něco prozradit. :) Ale i přesto to bylo příjemné čtení s plnou pusou čokolády, hlavně u konce, při popisování té výlohy.. :))
Bloodym
  4. 12. 2013, 8:54
Knihu jsem četla až dlouho po té, co jsem viděla film. Takže se žádné překvapení nekonalo. Film se mi líbil asi o malinko víc (Přisuzuji to hlavní mužské postavě), ale s knihou jsem byla vcelku spokojená.
chrispe
  16. 10. 2012, 15:56
Mám ráda jak knihu tak film. Postava Vianne je pro mě fascinující, a Lansquenet nad Tannou místo, které přiměje člověka k touze ho navštívit a poznat všechny, kteří v něm žijí. Jako i jiné knihy od Joanne Harris má v sobě i tato něco navíc, kouzlo, zvláštní atmosféru, které vás donutí si ji zamilovat.
moonchild
  21. 8. 2013, 17:13
Kniha která mi často dělá chut na čokoládu.Film je pokaždé něco jiného než kniha.Knihy jsou lepší jak filmy.
Manon
  14. 12. 2013, 21:06
Je to docela hloupý. Nemám ráda knihy, které půlku stránek mluví o něčem co se člověk dozví až na konci. Zajímavý námět, to jo, ale stejně, mě ten styl ale vůbec nesedl.
Irene
  31. 5. 2011, 13:56
Knížka se mi líbila víc, než film (ačkoliv Depp je můj hrdina). Mám ráda takový ten tajemný styl Joanne Harrisové a také to, že nezůstává věrná jednomu stylu či období.
Weetr
  4. 11. 2012, 21:41
Četla jsem před pár lety. Pamatuji si ovšem zřetelně, že mě upoutala hlavní postava Vianne svou nespoutaností, nenechat se sešrotovat od konzumní společnosti a od toho, co je "správné". Tím byla svůdná a jedinečná. A další můj dojem je to, že jsem vždy dostala nehoráznou chuť na něco čokoládového ... :)
Raggen
  11. 1. 2012, 9:18
Velmi příjemná knížka přesně akorát pro dnešní zamračené a převážně deštivé dny.. Krásně se mi četla a jen nerada jsem se čtením končila... Konečně se můžu podívat i na film.. :o)
Noctua
  25. 2. 2014, 13:33
Můj muž miluje Joanne Harrisovou již léta. Jako autorku, samozřejmě. V knihovně máme všechny její knihy, které vyšly. Buď v češtině, nebo v angličtině. A já již léta s mírně sarkastickým úsměvem sleduji, jak se vždy nad novou knihou tetelí radostí.... Jenže teď došlo i na mě. Po čase stráveném s detektivkami a literaturou faktu, jsem vzala do ruky čokoládu a Čokoládu, nejprofláknutější knihu této spisovatelky. Film znám i pozpátku a vždycky mě jeho atmosféra nadchla a vyhnala do špajzu pro nějakou tu pralinku. Ale kniha.... to bylo úplně něco jiného. Ta mě pohladila jako ta nejjemnější čokoláda od Pierra Marcoliniho. Příběh plynule ubíhal a vám se před očima skládaly střípky poznání tajemství, které jste sice tušili, ale stejně jste měli radost, když jste se ho konečně dověděli. J.H. je opravdovou mistryní slova, která vás dokáže udržet v napětí a zároveň vám dává pocit bezpečí a všudypřítomné naděje, že za každým mráčkem je stále slunce. A její slovní zásoba se zdá být bezbřehá....
trynitrix
  10. 2. 2013, 16:32
Krásný příběh a přijde mi že s filmem toho moc společného nemají řekla bych různé příběhy s jedním tématem a teď jsem si oblíbila oba :-) A teď celkově ke knize Vianne mi přišla mírně hysterická :-D Roux mě zklamal taky takovej pošuk :-) a o knězi nemluvně trochu schizofréní :-D ale nebýt záporný postavy nebyl by to ten pravý příběh nejvíce jsem si oblíbila Joséphine a Armande ta byla hodně silnou postavou v tomto příběhu. Jinak se mi líbilo popsání barevnosti kavárny vše výstižné dokázala jsem si to představit,vůně chutě čokolády ....
trpaslyk
  11. 9. 2011, 21:30
V mých očích je knížka méně poutavá než její filmové zpracování, ale chápu, že je to věc názoru. Příběh se opravdu velmi silně věnuje smyslovým podnětům – vůním, chutím, fantazii a tak. Čte se to dobře, ale žádný zázrak.
Uzavřený_účet_25567
  26. 10. 2013, 17:02
film je rozhodně lepší. možná to je tím, že jsem ho viděla dřív než četla knihu. navíc ve filmu není tak čarovných a ulítlých věcí jako v knize.
tk
  21. 1. 2013, 20:09
Čokoláda mě úplně nenadchla. možná, že je to proto, že po takové knize běžně nesáhnu; zdálo se mi, že je jaksi nedokončená. Každopádně ale mile překvapila: je o mnoho lepší než její přebal.
Allenie
  26. 7. 2012, 17:38
škoda že jsem nejdřív viděla film, nic mě nepřekvapilo:/ ,ale kniha určite mnohem lepší než film,dobré počteníčko, na mě trochu moc "kostelních řečí" !:)
eurydika
  25. 8. 2010, 15:45
Jak už píše Evelina, film a knížka jsou dvě odlišné věči, samozřejmě, že knižní zpracování se mi líbí víc, sic nekončí happy endem :-), ale velmi roztomilá knížka vhodná k odpočinkovém čtení.
Evelina
  9. 6. 2010, 15:43
Kniha je naprosto odlišná od filmového zpracování, ale stále velmi milá, kniha pohladí stejně jako film. Doporučuji si koupit ke knize zásobu čokolády :-)