Nadchází ráno

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Argo - 2012
ISBN: 978-80-7387-552-7

Argo (2012) 978-80-7387-552-7 342

Román Chladné břehy je druhou částí dilogie Hledači nebe. Ilmar s mladým Marcusem jsou stále na útěku. Akční úniky a popisy bitek, neuvěřitelná místa v kulisách alternativní Evropy, to vše prokládané úvahami, svéráznou Ilmarovou filozofií a pozvolným Marcusovým dospíváním. Okamžik rozhodnutí se blíží a nikdo si není jist tím, co je správné a co ne. Skupina uprchlíků se rozrůstá, už jich je příliš mnoho a smyčka se stahuje.
Typicky „lukjaněnkovská" fantastika - úchvatně živá a svíravě hořká. Kniha byla vydána ve spolupráci s nakladatelstvím Triton. (Založil/a: Vlkodav)

Auril
  7. 10. 2013, 14:17
Řekla bych, že až tady Lukjaněnka začal příběh bavit, jinak si ten obrovský rozdíl mezi první a druhou knihou nedokážu vysvětlit.
Eila
  10. 12. 2012, 22:12
Ten konec už ho asi psát nebavil, protože to skončilo tak rychle a nijak... Nějak jsem pořád doufala,že to možná bude trochu jinak:-)
Naharr
  4. 12. 2012, 14:18
Pokračování Chladných břehů, které mne lehce zklamaly, je velmi pestré, napínavé, plné zvratů. Bohužel poslední třetina knihy je předvídatelná a konec "přeber si to, jak dokážeš", který je u Lukjaněnka častý, je zde trochu uspěchaný.