Superman: Rudá hvězda

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-055-4

BB art (2012) 978-80-7461-055-4 168

Představte si realitu, v níž nejmocnější superbytost celého světa nevyrostla v kansaském Smallville – a dokonce ani v Americe…
Superman: Rudá hvězda je svěžím vyprávěním z paranoidních dob studené války. V srdci Sovětského svazu přistává vesmírná loď přivážející na palubě maličké dítě. Chlapec je vychován v zemědělském družstvu, vyroste z něj symbol všeho sovětského lidu, v padesátých letech vstoupí ve známost jako Superman a celý svět změní takřka k nepoznání... Jenže se ocitá na druhé straně barikády než Batman, Lex Luthor a mnozí jiní staří známí.
Nadšeně přijatý příběh z pera scénáristy Marka Millara a výtvarníků Davea Johnsona a Kiliana Plunketta nyní poprvé vychází ve zvětšeném vázaném formátu. Kniha obsahuje i rozsáhlou galerii skic od Johnsona, Plunketta a Alexe Rosse. (Založil/a: CZPoseidon)

HPL
  13. 12. 2013, 18:16
Dost povedené. Mám rád zasazení příběhů do alternativní minulosti (jako např. Watchmen), ale tady to jde mnohem dál. Už ten nápad vyměnit Kansas za Ukrajinu, která pro sověty představovala alespon podobnou obilnici, jako Kansas pro USA. A ten srp a kladivo místo symbolu rodu El :D
Desmond
  24. 2. 2014, 8:51
Superman ve službách Sovětského svazu. Mark Millar si v tomto komiksu opravdu vyhrál a čtenáři tak nabízí neortodoxní pohled na tohoto archetypálního superhrdinu. Jen mi trochu vadilo, že Superman, Batman a další ze superhrdinské party DC Comics mají i v SSSR anglické přezdívky. Je to trochu zvláštní.
NinadeL
  29. 1. 2015, 17:14
Velmi reprezentativní ukázka toho, jak skvělé Elseworldy umí být. Superman vychovaný nikoli ve Smallvillu, ale v zemědělském družstvu v SSSR. Ukázkově otočený svět naruby, ukázkově adaptovaný na realitu, kterou jakoby znáte, ale tady funguje jen jako zrcadlo toho, co by mělo být, ale všechno je ve skutečnosti jinak. Lois je Luthorova manželka, Diana se jako Wonder Woman obětuje pro záchranu Supermana, tedy pro záchranu míru v Sovětském svazu... Mnoho výtečných nápadů, Rudá hvězda je rozhodně kniha, kterou neodložíte do poslední stránky.