Posmrtný přístav

Posmrtný přístav Originální název: Port Mortuary

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3500-4

Knižní klub (2012) 978-80-242-3500-4 448

Poslední den šestiměsíčního školení na vojenské základně v Doveru se pro doktorku Kay Scarpettovou nevyvíjí podle plánu. Místo aby zapomněla na ranní nařčení z rasismu i znovu připomenuté dávné zážitky z Jižní Afriky a plně se soustředila na účinkování v CNN, kde má znovu vystoupit v prestižním televizním pořadu, ocitá se na palubě soukromého vrtulníku a naplno se už tam ujímá funkce ředitelky Cambridgeského forenzního centra. Nebyly to jen záhadná krutá vražda malého chlapce a stejně záhadné přiznání vraha, co donutilo její nejbližší spolupracovníky, aby se odhodlali k tak razantnímu kroku. Není normální, aby v márniční lednici začalo krvácet tělo muže, který během procházky se psem zemřel údajně na infarkt. Kayin zástupce Jack Fielding sice nepochopitelně neohledal místo činu, to, co tu však našli později, v Marinovi, Lucy i Bentonovi jen posílilo vážné podezření, že nešlo o přirozenou smrt. (Založil/a: lera)

Pend
  9. 8. 2016, 7:48
18. kniha série. Za mě asi nejslabší z celé série. Příliš mnoho slov, složitý děj, hodně narážek, nedokončených myšlenek a tajností, frustrace hlavní představitelky. Navíc jsem kvůli jazyku pocit, že se změnila osoba překladatele.
svobodka
  3. 4. 2013, 10:42
Tak nevím. To asi nejlépe vystihuje můj pocit z knihy. Mnoho slov, mnoho rozhovorů, mnoho vnitřních monologů a v ději se člověk moc nevyzná. Nevysvětlitelný útok vražedkyně na doktorku v závěru - proč vlastně se ji rozhodla zabít tak otevřeně, když předtím se chovala nadmíru chytře. Už při minulém díle jsem byla na pochybách a tentokrát se mi opravdu zdá, že úroveň románů s doktorkou Scarpettovou je sestupná.