Rybářova naděje

Rybářova naděje Originální název: Fisherman's Hope

Talpress - 2002

Talpress (2002)

Čtvrtá kniha ze série Nicholas Seafort. Nicholas Seafort, unavený a hluboce nešťastný, nastupuje na místo velitele výcvikové základny námořních kadetů. Doufá, že tady najde klid, že se tu bude moci skrytý před zraky světa věnovat práci, že už nebude muset činit další strašlivá rozhodnutí, že už nikomu neublíží. Ale svět kolem mu to nehodlá dopřát; mimozemšťané ohrožují samotnou Zemi a ti, kdo dřív nejvíc volali po taktice "nechte ryby být", se teď dožadují rázného zásahu. A tak se Seafort proti své vůli opět dostává do víru kritických a nebezpečných situací - a čekají ho nejen další potíže, které si způsobuje svou neochvějnou čestností a věčným pocitem vlastní viny a nedostatečnosti, ale také další děsivé rozhodování... (Založil/a: tračník)

David Feintuch David Feintuch
*21.07.1944 - †16.03.2006

SADS
  29. 8. 2016, 19:19
Celou serii knih jsem přečet na jeden zátah. Po čase jsem si celou serii přečet znovu a byla pořád skvělá. Jsou tam slabá místa, ale není to nic co by jste autorovi neodpustili. Stvořil uvěřitelný svět s uvěřitelnými lidmi. Autor hlavního hrdinu pořádně vymáchal v blátě a rozhodně jsem ho litoval, v některých místech Velmi.
Verdikt: Doporučuji!!