Království v obležení

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Wales - 2012
ISBN: 978-80-86939-86-5

Wales (2012) 978-80-86939-86-5 328

Temnota přichází… Království zamořily podivné zvěsti a nestabilita. Královští špehové v Keshi končí mrtví nebo ve službách nepřítele. Zprávy z Velké Keshe jsou útržkovité a nespolehlivé, jisté je jenom jediné. Síly zla se daly do pohybu… Od dob, kdy Pug a Konkláve stínů zakročili a vynutily příměří při poslední keshanské invazi, nehrozila ze strany Říše žádná hrozba. Intriky na císařském dvoře ale nabraly na obrátkách a Jimovi Dasherovi se donesly informace o rozsáhlém přesunu sil na území Keshanské konfederace. Zatímco se západní vojsko na příkaz krále vydalo na pochod, musí mladý Martin conDoin nečekaně sám čelit prvnímu sledu keshanské armády. S vědomím, že je jen o rok starší než jeho legendární předek, princ Arutha, když stál proti Tsuranům, si dnes musí na rozdíl od Aruthy vystačit s hrstkou starců a nezkušenými mladíky. Blíží se velké události, události, které mohou přinést zkázu všem živým bytostem na Midkemii. (Založil/a: Snicketka)

kozel89
  9. 5. 2013, 16:57
Skvělé další pokračování Feistovy Midkemie. Kniha má několik dějových linií a všechny se mi líbily. I linie s démonkou Dítě je hodně zajímavá, ač mě z počátku moc nebavila. Řekl bych, že Feist se drží stálé své vysoké laťky, která mírně poklesla snad jen u druhého dílu Války Temných. Epilog knihy mě totálně dostal a už se moc těším na další díl. Rozhodně doporučuju všem fanouškům Feista.