Poslouchej!

Poslouchej!

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

CooBoo - 2007

CooBoo (2007)

Ještě vloni byla Annabel holka, co má úplně všechno – nebo aspoň tuhle roli hrála v televizní reklamě na Obchodní dům Kopf. Letos nemá nic. Nejlepší kamarádka Sophie ji opustila, rodinné štěstí ničí anorexie starší sestry a ve školní jídelně si není ke komu přisednout. Dokud nepotká Owena Armstronga. Vysoký, výrazný a hudbou posedlý Owen je polepšený mizera odhodlaný říkat lidem pravdu. Možná by Owen mohl Annabel pomoct vyrovnat se s tím, co se jí přihodilo tu noc, kdy se Sophií přestaly být kamarádky. (Založil/a: Demisha)

#drama
Sarah Dessen Sarah Dessen
*06.06.1970

Kůstka
  17. 12. 2012, 8:00
Taková fajn oddechovka s pěknou atmosférou. Strašně mě tam bavilo to téma hudby, i když teda většinou jsem si nedokázala představit, co to vlastně Owen poslouchá za guláš. Jo a hlavně, nedusit problémy.
Dee-Dee
  9. 9. 2013, 20:24
Za začátku jsem se do čtení musela nutit, ale jakmile jsem se trochu víc začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Přijde mi super, že autorka pracuje jen s charaktery postav a všechny problémy jsou nějak opodstatněny. Je vidět, že si všechno dobře promyslela a to se mi líbí a velmi to obdivuji. Musím říct, že mě až překvapilo, jak dobře si ji pamatuji - doopravdy mě zaujala. Doporučuji všem dívkám, co mají rádi romantické knížky.
yanniss
  28. 9. 2012, 22:55
Po knize jsem šáhla ani nevím proč. Nejspíš mě zaujala anotace knihy. Čtení této knihy mě bavilo a já jsem jí zvládla přečíst za jediný den. Kniha se mi líbila, a pro ty, co mají rádi klasické románky a rádi si čtou o problémech středoškolačky, vřele doporučuji :)
1307_A_0507
  18. 8. 2013, 12:00
Já bych ji jako oddechovku nehodnotila. Po dlouhé době to byla kniha, u které se člověk zamyslel, zastavil a poslouchal. Nebylo to jen o hudbě, bylo to hlavně o problémech, příběh, který se děje denně hned několika (desítkám?) lidí na světě. To, že to bylo psané o holce na střední škole, neubírá tématu na vážnosti, naopak ukazuje, že i "děti" mají problémy a není to jen o tom, co si vzít na sebe, jak se vyhnout písemce nebo obejít domácí vězení. Skvěle napsaný, naprosto prožitý společně s hrdinkou, ale i sestrama, Owenem. Ještě jednou: klobouk dolů.
evulinkalinhartova
  19. 3. 2013, 8:56
Tak nějak oddechovka jak řiká Kůstka. Pro mě to bylo fajn čtení v angličtině, protože jsem nesehnala český překlad. O to víc mě to bavilo právě v angličtině. Někdy jsem si říkala jaká hudba tam vlastně je. Kdyby se občas nemluvilo o Led Zeppelin, tak bych ani nevěděla, že se opravdu o hudbě baví. Techno taky nemám ráda, ale je fakt, že Owen má v jednom pravdu. Poslouchej.
Každá písnička je něčím osobitá. Ať už techno nebo klasika.
Zajímavý na knížce je i ta anorexie starší sestry. Myslím, že i tohle je důkaz problémů dnešních holek. A je to právě rodiny, která se nejvíc postará o to, aby se jim ten dotyčný nezabil.
Sice je to knížka opravdu po puberťačky, ale mně se chytlavým způsobem líbila. A zvlášť v angličtině. Překlad se totiž občas vymkne kontrole a není občas ten nejlepší. I když je fakt, že CooBoo má super překlady :)