Originální název: Encyklopedie řádů, kongregací a řeholních společností katolické církve v českých zemích II., 2. sv.

Libri - 2007
ISBN: 978-80-7277-087-8

Libri (2007) 978-80-7277-087-8 400

Mnišské řády. Druhý svazek druhého dílu unikátní práce M. Bubna zahrnuje mnišské řády působící na našem území, především benediktiny a cisterciáky, s nimiž jsou nedílně spojeny počátky dějin českého knížectví a poté království, ale i celestiny, kartuziány, trapisty a baziliány. Po úvodní stati, charakterizující řád včetně organizace a struktury, se text věnuje jeho působení u nás až do dnešních dnů a přináší i přesné tabulky jeho čelných představitelů, významné osobnosti, stavby. Text je bohatě ilustrován. (Založil/a: vladislaus)