Věchýtek Kasandřin

Věchýtek Kasandřin

Podtitul: (výbor z milostné poezie z let 2009-2012)

Originální název: Věchýtek Kasandřin
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Emitos - 2012
ISBN: 978-80-87171-29-5

Emitos (2012) 978-80-87171-29-5 76

Básnická sbírka Věchýtek Kasandřin je pátou knihou Pavla J. Hejátka. Je jiná, netypická, plná holanovské a kainarovské lyriky, vzpomínek na lásky i nelásky, první autorova milostná poloha. Čtenáři, kteří znají Hejátkovu dřívější politickou a sociální poezii, ale i odborná literární obec je zde ponechána napospas svému názoru, vkusu, prožitku… Básnická sbírka, která háže zcela bez skrupulí autorovo nitro hladovému čtenáři. (Založil/a: al-ma)

Peetuliska
  25. 11. 2015, 10:50
Taková lyrická jednohubka, kdy na pár stránkách máte proměnu zamilovaného člověka s jistým očekáváním v člověka smířeného stereotypy manželství, které tak trochu rozdrtily dřívější lásku. Mně se to líbilo, není to žádné veledílo, je to opravdu drobounká knížečka, ale myslím, že tohle je ta poloha, která autorovi sedne. Některé verše mě nutily, abych si je přečetla nahlas a slyšela tu rezonanci, tak moc byly milé.