Rhett Butler

Rhett Butler
Originální název: Rhett Butler

Dlouho očekávaný román Rhett Butler vychází z díla Margaret Mitchellové. Vznikal dvanáct let a představuje významnou událost pro miliony čtenářů Jihu proti Severu, jehož nadčasový příběh rozšiřuje a doplňuje. Donald McCaig zde mistrovsky zobrazuje život a dobu tajemného Rhetta Butlera, kromě toho dává čtenářům možnost proniknout do Rhettova nitra a dozvědět se, jak na něj zapůsobila Scarlett O´Harová při prvním setkání a jak se jeho cit k ní dále rozvíjel a prohluboval. Poodhaluje roušku, kterou Margaret Mitchellová tohoto nespoutaného muže zastřela. (Založil/a: Teeereeez)

Donald McCaig Donald McCaig

Bloodym
  10. 12. 2013, 14:18
Ohledně této knihy se dělalo velké halo. Jih proti Severu mám ráda. A tak jsem se vrhla na tuto knihu. Jaké mě čekalo zklamání. Jestli si někdo stěžuje na Scarlett od A. Ripleyové tak nevím, co řekne na tohle. Protože v knize se nic nestalo, autorka sama nepřišla s nějakým novým nápadem. No tak nějak nevím, co na té knize tvořila dvanáct let.
Helenapa
  28. 7. 2016, 20:03
Čekala jsem, že se dozvím, kam Rhett v Jihu proti severu mizel. Jak se cítil, jak viděl svůj vztah ke Scarlett a dalším postavám. Něco jsem se dozvěděla, ale některé klíčové scény z Jihu proti severu (např. žádost o ruku) autor úplně pominul a to mi chybělo. Dále bych čekala, že pokud jde o autorizované rozšíření (stejně jako Scarlett), tak nebude docházek ke změnám oproti dříve vydaným knihám - například ve jméně Rhettova bratra.
Navíc mě neskutečně vytáčí šlendrián nakladatelství, které vydá knížku plnou pravopisných chyb (čárky, shoda podmětu s přísudkem, nesmazaná slova po přeformulování věty) . Měla jsem knížku půjčenou z knihovny a předchozí čtenáři v ní chyby propiskou opravovali.