Originální název: Encyklopedie řádů, kongregací a řeholních společností katolické církve v českých zemích III., 1 sv.

Libri - 2008
ISBN: 80-7277-088-8

Libri (2008) 80-7277-088-8 472

Žebravé řády.
První svazek třetího dílu zahrnuje výklad o následujících žebravých řádech a společnostech: dominikáni, minorité, františkáni, hyberni, kapucíni, obutí a bosí augustiniáni a obutí a bosí karmelitáni, trinitáři, servité, pavláni, pavlíni a milosrdní bratři. I zde najde čtenář jak spiritualitu, zaměření, organizaci a strukturu řádů, tak jejich působení u nás, tabulky, významné představitele a ilustrační doprovod (znaky, řádová roucha, významné budovy spojené s jejich působením atd.). (Založil/a: vladislaus)