Originální název: Encyklopedie řádů, kongregací a řeholních společností katolické církve v českých zemích III., 2 sv.

Libri - 2007
ISBN: 978-80-7277-140-0

Libri (2007) 978-80-7277-140-0 424

Žebravé řády.
Druhý svazek III. dílu se podrobně věnuje následujícím žebravým řádům: obutým a bosým augustiniánům, obutým a bosým karmelitánům, trinitářům, servitům, pavlánům, paulínům a milosrdným bratřím. U každého je zmíněna spiritualita, zaměření, organizace a struktura, popis jejich působení u nás, tabulky významných představitelů řádů (v zahraničí i u nás) a příslušný ilustrační doprovod (znaky, historické řádové oděvy, budovy spjaté s působením řádu aj.). Svazek ukončuje podrobný seznam literatury a slovníček odborných výrazů. (Založil/a: vladislaus)