Robin Hood

Poprvé vydáno celosvětově: 1973

Albatros - 1993
ISBN: 80-00-00005-9

Albatros (1993) 80-00-00005-9 201

Dobrodružný román baladického ladění o legendárním anglickém zbojníku z doby vlády krále Richarda Lví srdce a později krále Jana. Kniha zobrazuje hrdinu jako smělého a veselého chlapíka, výborného lukostřelce, který nikdy nestrpěl křivdu a který vyrovnával křiklavou společenskou nespravedlnost. (Založil/a: Samael)

Elena Chmelová Elena Chmelová
*1920 - †1995

moonchild
  26. 8. 2013, 17:58
Tuhle knihu jsem jako malá zbožnovala.četla jsem jí asi čtyřikrát po sobě.Je to skvělí příběh a dá se říct už legenda.
Samael
  31. 3. 2013, 13:50
Robin Hood je legenda,který bohatým bral a chudým dával.Dobrodružné čtení pro mladší čtenáře.Hezký příběh,který každý zná.
James Bond
  5. 11. 2016, 12:34
Tato dobrodružná historická literatura je určena pro čtenáře od desíti let. Pověsti jsou vyprávěny dle anglických balad a pověstí. Děj se odehrává v době vlády Richarda Lví Srdce, tedy ve dvanáctém století. Seznámíme se zde se statečným bojem zbojníků za svobodu a s jejich úsilím pomáhat chudým a slabým proti mocným a bohatým. Pověsti mne většinou zaujaly, jsou psané napínavým způsobem.