Země prokletých

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Jota - 2012
ISBN: 978-80-7217-929-9

Jota (2012) 978-80-7217-929-9 182

Okouzlující vyprávění, v němž se snoubí pohádkové legendy se svědectvím o krutých časech komunismu. Živí se tu potkávají s mrtvými, vrazi se svými oběťmi a dobro se zlem. Děj se otevírá legendou o Lví jámě, v jejíž hlubině zůstaly od 18. století kosti tureckých dobyvatelů. Ty se podle legendy vynořují na povrch, což ale nebrání mladým zamilovaným párům, aby toto místo vyhledávaly ke zvýšení sexuálního zážitku. Vesnice Slobozia, obehnaná temnými a hlubokými lesy, je ovšem sama ponořena do úzkostných pověstí, v lesech se totiž mají potulovat přízraky moroi. Prokleté místo, zmítané předsudky a dávnými démony, se ale stává prostorem nových dramat a násilností, které ovšem nesouvisí pouze s dávnými pověstmi a pohádkami. Na stránkách tohoto magického románu potkává čtenář otcovraha, jenž se promění ve světce, režimem pronásledovaného kněze, utíkajícího před perzekucí do hlubin lesa a své víry. (Založil/a: al-ma)

Potulný mnich
  24. 9. 2012, 15:57
Autorka mě mile překvapila, jak dokázala vylíčit tajuplný příběh Viktora Lucy, pověry místních usedlíků, legendy o tajemném jezeře uprostřed lesů, o náboženství v Rumunsku. Autorka náboženství vůbec nevnucuje, opravdu pravoslavná církev do děje krásně zapadá. 5 hvězdiček.
jamalka
  19. 9. 2012, 21:21
Magický realismus v ryzí podobě, Lazarova je rozhorně důstojnou následovnicí Márqueze.
Přijemné čtení.
Eset
  4. 1. 2015, 9:31
Naprosto neuvěřitelné. Ze začátku byla kniha nudná a i průměrná, ale ke konci jsem se nestačila divit. Z knihy úplně dýchá tajuplný atmosféra. Ze začátku mi bylo hlavního hrdiny líto, ale na konci jsem si vážně říkala, jestli by nebylo opravdu lepší, kdyby ho zavřeli. Tolik zničených životů. Taky jde vidět, že ať je komunismus nebo demokracie lidi jsou pořád stejní, stejné pověry i báchorky. Musím říct, že z knihy jsem nadšená a neskutečně mě překvapila. Také se mi líbilo, jak je kniha napsaná, tak stručné.
Monika Houšková
  17. 6. 2016, 9:34
Krásně vypsané postavy, krajina, chod ve vesnici, celkové přiblížení tehdejší doby. Ačkoliv vrah, bylo mi ho líto.