Za temnotou

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Argo - 2012
ISBN: 978-80-257-0645

Argo (2012) 978-80-257-0645 352

Černá groteska o styku se záhrobím. Hrdinkou románu úspěšné britské autorky, držitelky Man Booker Prize za rok 2009, je Alison Hartová, která se svou asistentkou Colette cestuje po Anglii a vystupuje jako médium. Překvapeným divákům svých vystoupení sděluje konejšivé zprávy od jejich drahých zesnulých. Říká jim ale pravdu? Co skrývá pod zevnějškem vyrovnané ženy? A kdo jsou ti muži, kteří ji doprovázejí, otravují jí život i mysl, muži, které vnímá jen ona sama? (Založil/a: Uzavřený_účet_9045)

Hilary Mantel Hilary Mantel
*06.07.1952

Asjadah
  8. 8. 2013, 11:11
Neobvykle pojatá duchařina. Když však říkám neobvykle, nemyslím tím fantasticky, bombasticky ani nijak tak, aby to vyrazilo dech. Mrtví jsou v autorčině světě stejní jako zaživa. Po smrti se z lidí nestanou hodní andílci ani krvelačné příšery. Kdo byl dobrák, bude se snažit pomáhat, a kdo byl darebák, stane se maximálně ještě o něco preciznějším škoditelem. Kniha je příběhem „ďábelské“ jasnovidky Al a její „chladnokrevné“ společnice Col. Takhle to zní celkem zajímavě, pravdou je, že se ale v knize zas tak moc neděje. Neočekávejte od ní rozhodně žádné napětí a akci, jinak byste mohli být zklamání, tak jako jsem byla trošku i já. Nejzajímavější jsou až poslední stránky knihy. A i když se knihou táhne silný motiv rodičovské tyranie a zneužití, nevyvolalo ve mně vyprávění žádné silnější emoce.