Byla jsem svědkyní vraždy ze cti

Originální název: Ich bin Zeugin des Ehrenmords an meiner Schwester

Ikar - 2012
ISBN: 978-80-249-1819-8

Ikar (2012) 978-80-249-1819-8 224

Nourig Apfeldové bylo sedm let, když opustila se svou rodinou Sýrii a odjela do Německa. Její sestra Wafa se záhy začala bouřit proti přísným pravidlům muslimských rodičů. Svou touhu po svobodě nakonec po letitých střetech zaplatila životem: v roce 1993 ji vlastní příbuzní zavraždili. Nourig se stala nedobrovolným svědkem vraždy a pak uprchla – ze strachu, že i jí hrozí stejný osud. Díky své silné vůli a neotřesitelné víře se rozhodla začít nový život. Po letech ji však její vlastní minulost přece jen dostihla… (Založil/a: martheen)

Ducii
  1. 6. 2015, 14:44
Původně jsem chtěla dát horší hodnocení. Do knihy se špatně začítalo, ale nakonec jsem se začetla. Nejzajímavější na tom ovšem nebyly okolnosti dětství a dospívání autorky a jejího života v muslimské rodině. Nejzajímavější bylo to, jak špatně se zachází se svědky v Německu. To považuji za skutečné svědectví, za hodnotu, kterou přináší tato kniha. A je to smutné, nakolik byrokracie dál terorizuje oběti. A skuteční viníci zatím vyjdou nepotrestáni.. Něco je špatně :-/
Vercinka.
  29. 8. 2012, 14:18
Kniha je napsana formou vypraveni, velmi malo rozhovoru nebo primych reci. Nemohla jsem se do knihy vubec zacist i presto, ze jsem se na ni opravdu tesila. Pribehy tohoto typu miluji, tato kniha pro mne ovsem zklamanim..